Про це пише на сторінках New York Times журналіст Маша Гессен.

За її словами, незважаючи на те, що російські банки з тривожною регулярністю "спливають черевом догори", це відбувається без широкого розголосу в пресі.

"Навіть для паніки потрібні відкриті лінії комунікації. Незалежні ЗМІ можуть сприяти розповсюдженню паніки. Але російське телебачення, через яке більшість населення Росії отримують інформацію, подає лише суміш натхненних історій про зростання вітчизняного виробництва і страшилок про агресію США проти Росії", — пише вона.

Журналіст нагадала, що президент Володимир Путін періодично запевняє виборців, що санкції нібито лише йдуть на користь російській економіці.

Коли ваш президент, ваш банк і ваш шеф постійно вам брешуть, запевняючи, що все добре, навіть коли ви самі бачите, що ваша купівельна спроможність знижується, вас, можливо, і не переконають, що все чудово, але зможуть змусити засумніватися,
— додає Гессен.

На думку журналістки, таким чином влада Росії бореться з появою будь-якої солідарності людей, яка могла б перерости в паніку чи протест.

"Тож російська економіка, очевидно, і далі буде обвалюватися у зловіщій тиші, залишивши кожного росіянина на самоті з тягарем щоденного зубожіння", — підсумовує автор.

До слова, російські експерти порахували, що фінансові санкції проти країни та різке падіння цін на нафту призведуть до втрати близько 600 мільярдів доларів у період з 2014 по 2017 роки.