Рішення про перекидання новітніх бомбардувальників Су-57 було прийнято лише наприкінці лютого. Однак саме вони прийнялися бомбардувати Гуту з мирними мешканцями (найбільший бастіон повстанців. У місті проживає близько 400 тисяч людей. Облога триває з 2013 року). В тому числі використовуючи фосфорні бомби. Лише за перші дні атаки армії Башара Асада за підтримки росіян кількість жертв в сирійській Гуті сягнула 403 людей, з яких 150 – діти. Понад 2100 людей отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Читайте також: Селфі з пекла: підліток вражає мережу знімками зі Східної Гути

Попри наявність мирних мешканців та неможливість покинути район бойових дій, російська влада прийняла рішення використати фосфорні бомби задля масового ураження. Ткаким чином російські війська використовують ті ж методи, що і під час бомбардування Чечні, коли місто фактично було зруйновано.

Частина будівель у місті зруйнована, тривають пожежі після нічного бомбардування.

Читайте також: На загострення на Донбасі США відповідатимуть Росії загостренням у Сирії, – експерт

Нагадаємо, із неділі, 18 лютого, бої у Східній Гуті, останньому бастіоні повстанців біля Дамаска, загострилися. Наразі відомо про понад 400 загиблих. 22 лютого РФ виступила проти проекту резолюції ООН, яка передбачає 30-денне припинення вогню з метою надання гуманітарної допомоги та евакуації населення Східної Гути.

Чому триває війна у Сирії? Війна у Сирії розпочалася ще 6 років тому. Понад 300 тисяч людей вже загинули. Все почалося із повстання проти президента країни Башара Асада, який занедбав країну. На сторону президента стала Росія. Опозицію підтримали США та низка європейських країн. Третьою стороною конфлікту стала терористична організація "Ісламська держава". Війна спричинила найбільшу на останні роки хвилю біженців.