Рубль обвалився і іноземним компаніям більше нічого робити на російському ринку. Сьогодні продажі автомобілів на території Росії припинила BMW. Дорогі німецькі авто збідніле населення просто перестало купувати. Та ж сама історія з автогігантами jaguar land rover та General motors, яка зокрема володіє брендами Chevrolet, Daewoo та Opel. Через курс рубля вони призупинили продажі в Росії.

Найбільший гравець на російському авторинку – альянс Рено-Ніссан – відтепер не буде виробляти для росіян деякі моделі, а на решту підвищить ціни. Якщо машини брати не будуть, Рено-Ніссан готовий перейти на більш привабливі і перспективні ринки. Путін вважає, що іноземні компанії штучно нагнітають атмосферу.

Ні, це не розплата за Крим, це розплата, це плата, вірніше, за наше природне бажання самозберегтися як нація, як цивілізація, як держава,
— переконаний російський президент.

Росіяни можуть лишитися не лише без імпортних коліс, але й без дорогих штанів. Популярні бренди одягу ZARA та Bershka перестали завозити товари в російські магазини. Також паузу взяла BNS Group, яка в Росії керує такими елітними бутіками як Calvin Klein та Armani Jeans.

Слово дефіцит повернеться до лексикону росіян не лише в сфері одягу. Схоже і на Новий Рік їм доведеться перебиватися Совєтським шампанським. Ціни на імпортні вина через тиждень-два зростуть на 30 – 40%. А ті напої, які виготовляють в Росії, але з імпортної сировини – на 20%.

З усіма іноземними постачальниками розрахунки ведуться у валюті. Єдиною іноземною країною, з якою розрахунки велися в рублях, була Україна. Тому як європейська продукція, так і південноамериканська, з імпортерами з якої розрахунки ведуться в доларах, рідше - в євро, зросте в ціні,
— пояснюють виробники.

Стосовно закусок, ситуація тут також далеко не святкова. Путін і так позбавив росіян багатьох імпортних продуктів, так тепер ще й компанії, які залишилися, самі хочуть піти. Так датська м’ясопереробна компанія Danish Crown заявила, що згортає виробництво в Росії і виводить свій капітал. Те саме анонсували практично всі інші датські сільгоспвиробники, які до останнього вірили в майбутнє російської економіки.