Так, 17 травня посли ЄС обговорили питання про видачу російських паспортів на окупованому Донбасі. Про це у своєму Twitter повідомив журналіст Рікард Йозвяк.

Читайте також: Позиція ЄС щодо російських паспортів на Донбасі: чи підтримують вони політику Путіна

Сім держав-членів хочуть санкції. Вони доручили комісії вивчити можливість заборони на в’їзд до ЄС громадянам з цими паспортами,
– зазначив він.

Цікаво, що про покарання ініціаторів видачі російських паспортів на Донбасі не йдеться. Позиція деяких міністрів закордонних справ країн ЄС щодо покарання Росії неоднозначна: вони кажуть, що паспорти незаконні, але карати РФ не збираються. За впровадження жорстких санкцій проти Кремля виступили лише глави МЗС Естонії і Латвії.

Своєю чергою, нардеп і координатор "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук повідомляє про труднощі, які виникли в окупантів із незаконною видачею паспортів на Сході. Він також наголошує, що приховати їх наявність від української сторони не вдасться.

Видача російських паспортів на Донбасі: що відомо?24 квітня президент Російської Федерації Володимир Путін схвалив указ про спрощену видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу. Вже 1 травня Путін підписав ще один указ – про спрощений порядок отримання російського паспорта для окремих категорій громадян України. Цей спрощений порядок стосується українців з окупованого Криму.

Українська держава не визнаватиме такі російські паспорти своїх громадян. Окрім того, українців застерегли: держава знатиме, хто отримав фейковий паспорт Росії.

А новообраний український лідер Володимир Зеленський сказав, що має "ходи" для відповіді Москві на оформлення російських паспортів жителям окупованого Донбасу.