Про це повідомляє Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, пише "Європейська правда".

Читайте також: Росію можуть вигнати з Ради Європи: у Кремлі підготували відповідь

Так, говорячи про співпрацю Ради Європи та Росії, Ягланд виділив саме питання ставлення до ув'язнених та стану в'язниць. На його думку, ситуацію у країні вдалося покращити.

Коли Росія вступила до Ради Європи, там було мільйон ув'язнених, у жахливих умовах. І після того як багато ув'язнених позивалися до ЄСПЛ, після того, як були винесені рішення, які Росія, до речі, виконала – кількість ув’язнених там зменшилася, а умови утримання покращилися,
– пояснив він.

Ягланд вкотре наголосив, що наслідком подій цього тижня у ПАРЄ, скоріш за все, стане виключення Росії з організації.

"Я вже пояснив, що стане результатом подій, які тут відбулися. Мені дуже шкода, що це відбувається", – наголосив політик.

За словами Ягланда, якщо Росія вийде з Ради Європи, то її громадяни не зможуть звертатися до Європейського суду з прав людини.

Ми не зможемо застосовувати інші механізми – як, припустимо, механізм спостереження за умовами у російських в’язницях, який був настільки важливим,
– додав політик.

Генсек наголосив, що не хотів би, щоб країни-учасники організації "сповзли до ситуації, коли в Європі утвориться величезна розділова лінія".

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася голосувати за зміну санкційних правил щодо Росії і відклала вирішення цього питання на наступний рік. Це означає, що Росія не поновить своєї участі в організації до кінця 2018 року. Окрім того, генеральний секретар організації Торбйорн Ягланд заявив, що Росію можуть виключити з Ради Європи, бо вона не сплачує внесків у бюджет організації.

24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та "фактичне управління" цих територій з боку РФ.

28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв'язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.

Що таке Рада Європи?Це міжнародна організація у європейському просторі, до якої входять 47 держав-членів. Членство відкрите для усіх європейських держав, якщо вони визнають принцип верховенства права. До структури Ради Європи входить Комітет Міністрів, Парламентська асамблея Ради Європи та Європейський суд з прав людини. Дорадчими органами в організації є Венеційська комісія – дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, та конгрес місцевої та регіональної влади Європи – консультативний орган, що представляє місцеві та регіональні влади. Один з найбільших успіхів Ради це Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.