Таку заяву зробив генеральний секретар організації Торбйорн Ягланд, передає "Європейська правда".

Читайте також: Росія не повернеться в ПАРЄ: з'явилася перша реакція Кремля

За його словами, якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах буде припинено.

Статут дозволяє накладати додаткові санкції на державу, яка не платить членські внески. У цьому разі Комітет міністрів (виконавчий орган Ради Європи, КМРЄ – 24 канал) може припинити участь Росії у роботі ПАРЄ та самого КМРЄ. У разі продовження неплатежів ці санкції буде необхідно накласти,
– пояснює європейський чиновник.

Як підкреслює Ягланд, якщо держава не платить два роки, застосовується стаття 9.

"Два роки (російських неплатежів) настануть в червні 2019 року. І я вважаю, що після цього Комітет міністрів не просто може, а має застосувати цю статтю. Абсолютно неприпустимо толерувати, щоби країна, яка досі тут, не платила внески. Не можна бути наполовину членом, наполовину ні, це було би катастрофою для всієї конвенції", – каже генеральний секретар організації.

У зв’язку з вищевикладеним Ягланд припустив, що Росія може взагалі залишити організацію; Зауважимо, досі він категорично, принаймні публічно, виключав таку можливість.

"Якщо стане ясно, що Росія виходить (Russia is out), то я невідкладно запропоную Комітету міністрів відкоригований бюджет Ради Європи. Планую офіційно представити цю позицію на зустрічі Комітету міністрів в кінці поточного тижня", – підсумував очільник Ради Європи.

Нагадаємо, наприкінці вересня спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко заявляла, що Росія сама має намір припинити участь у Раді Європи.

Що таке Рада Європи (РЄ)? Це міжнародна організація, до складу якої входить 47 виключно європейських держав. Її було утворено 5 травня 1949 року "з метою досягнення більшого єднання між її членами для збереження та втілення в життя ідеалів і принципів, які є їхнім спільним надбанням, а також сприяння їх економічному та соціальному прогресу". Головним завданням РЄ є координація законодавств країн-учасниць для забезпечення норм ліберальної демократії, які викладено у Європейській конвенції з прав людини (1950 рік) та Конвенції із захисту прав людини та фундаментальних свобод (1953 рік). Штаб-квартира РЄ розташовується у французькому Страсбурзі.