В цю зону увійдуть міські центри, включаючи Афрін з переважно курдським населенням, і набагато більший Манбідж, а також десятки довколишніх сіл, повідомляє The New York Times.

Читайте також: У повстанському регіоні Сирії загострилися бої: ООН б'є на сполох

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що головною задачею військової операції є "зачищення Афрін та Манбіджа від терористів для того, щоб туди повернулися сирійці, які проживають у Туреччині", нагадує видання.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон висловив побоювання щодо цієї ситуації, провівши телефонні переговори зі своїми колегами з Туреччини та Росії.

Ми закликаємо Туреччину проявити стриманість і гарантувати, що її військові операції залишаться обмеженими за масштабом і тривалістю та обережними в плані недопущення жертв серед мирного населення,
– йдеться в заяві офіційного представника Держдепартаменту Штатів Хізер Ноєрт.

Тим часом дії Туреччини призвели до того, що до анклаву стягуються ворожі угруповання, зауважує видання. З одного боку, члени Вільної сирійської армії (FSA) готові підтримати Туреччину, а з іншого – проти неї виступають курдські бойовики із Сирійських демократичних сил (SDF), які підтримує Америка, йдеться у статті.

І хоч, за словами віце-прем'єра Туреччини Бекіра Боздага, "пряме зіткнення між Туреччиною і США в регіоні повністю виключено", на думку журналіста Sueddeutsche Zeitung Пауль-Антона Крюгера, турецька наземна операція проти курдів все ж може привести до ескалації між сторонами конфлікту в Сирії.

"Кремль підтримує суперечливі відносини з курдами, те ж саме можна сказати і про сирійський режим Асада. Мляві протести Москви і Дамаска проти турецького вторгнення в Афрін можуть бути розцінені як застереження на адресу курдів. США, зі свого боку, заявляють, що Афрін нібито лежить поза зоною їхньої операції. Якщо Росія не зможе досягти масштабного політичного врегулювання, загострення ситуації не виключено по всій півночі Сирії. Цілком ймовірно, тоді справа дійде до конфронтації між союзниками НАТО або між американцями, росіянами та іранцями", – розмірковує автор публікації.

Крюгер вважає, що справжньою метою турецької спецоперації "Оливкова гілка" є не мир, а розпалювання ще більшої жорстокості в розтерзаній громадянською війною Сирії, тому назва військових заходів, які Туреччина спрямовує проти курдів, є "цинічною".

Читайте також: США та Росія посилюють гонку військових баз в Сирії, – американське видання