Таке рішення РПЦ ухвалила на екстреному засіданні, що відбулося 14 вересня, передає "Інтерфакс".

Читайте також: Надання автокефалії Українській православній церкві: у РПЦ заговорили про війну

"Російська церква перериває участь у єпископських асамблеях, як і у богословських діалогах, багатосторонніх комісіях і всіх інших структурах, в яких головують або співголовують представники Константинопольського патріархату", – зауважив під час брифінгу після заходу очільник синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Волоколамський Іларіон.

Щоправда, за його словами, це не означає припинення євхаристійного спілкування, тобто віруючі обох патріархатів, як і раніше, зможуть причащатися з однієї чаші.

У разі продовження антиканонічної діяльності Константинополя на території Української православної церкви Московський патріархат буде змушеним повністю розірвати євхаристійне спілкування з Константинополем, а вся повнота відповідальності за трагічні наслідки цього поділу ляже особисто на патріарха Константинопольського Варфоломія та тих архієреїв, що його підтримують,
– наголосив священнослужитель.

Як підкреслюють члени Московського Синоду, нинішня ситуація навколо України є "небезпекою для всього світового Православ'я, відтак вони звертаються за підтримкою до всіх Помісних православних церков, закликаючи "ініціювати братське всеправославне обговорення церковної ситуації в Україні".

Крім того, у РПЦ вирішили припинити молитовне згадування патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

"У критичній ситуації, коли константинопольська сторона практично відмовилася вирішувати питання шляхом діалогу, Московський патріархат є змушеним призупинити молитовне поминання Константинопольського патріарха Варфоломія за богослужінням і з глибоким жалем призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату", – додали у синоді.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату".

До слова, предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання автокефалії для УПЦ частина Московського патріархату, яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у "Російську православну церкву в Україні".

Як розгортаються події навколо надання автокефалії УПЦ