Відтепер, свято засноване на початку 90-х у Великій Британії, офіційно прийшло і в Україну. Його організатори кажуть - люди, для яких ліва, а не права рука головна, заслуговують щонайменше на повагу.

"Наш праворукий світ, він не пристосований до лівшів - починаючи від ножиць звичайних, або ручки, якою дуже важко писати лівою рукою і, закінчуючи, власне, турнікетами в метро, які пристосовані до того, щоб в них на ходу покласти жетончик правою рукою", - каже голова оргкомітету міжнародного дня лівші в Україні Інна Григорович.

Психологи підкреслюють, лівші, у більшості випадків, - неординарні та креативні люди. А саме через побутові труднощі вони творять себе, розвивають унікальні вміння та здібності.

"Ці діти виростають іноді у дуже великі фігури науки, мистецтва, політики. Лівші володіють привабливою силою, але і цілком можуть відштовхувати", - каже директор Київського міського центру "Психічне здоров’я дітей" Анатолій Чуприков.

"Ліворукість - це якраз розширення можливостей. Світ не однобічний, він, виявляється, двобічний. Ти можеш користуватися двома руками, і використовувати кожну з них повною мірою. До речі, дуже багато хто з перенавчених пише двома руками", - каже психолог Олена Хаустова.

Втім, спосіб, як полегшити життя лівшам знайшли у Америці та Європі. Там вже давно функціонують спеціальні "ліворукі магазини". Нещодавно перший такий - відкрили і в Києві.

Тут - навчальні посібники з письма для дітей і дорослих, шкільні прописи, кухонне приладдя, лінійки з оберненою шкалою і навіть годинники, що йдуть стрілками назад. Кажуть, за бажання можна замовити і більш унікальні речі - гітари, ключки для гольфу, кулі для боулінгу тощо. Втім, найбільш ходовим товаром, кажуть, є спеціальної форми ручки.

Напередодні свята у крамничці - аншлаг. Близькі та друзі закупляються подарунками. Розказують - мати шульгу в домі справа часом дещо копітка, втім, головне в цьому випадку - розуміння.

За статистикою - зараз на Землі проживає до півмільярда ліворуких людей. Тільки у Європі шульгами народжується біля 10% дітей. Найчастіше вони обирають професії артистів, художників, письменників. Найвідоміші шульги світу - Біл Клінтон, Барак Обама, Осама бін Ладен, Марк Твен, Чарлі Чаплін, Джимі Хендрікс, Пол Маккартні, Анджеліна Джолі, Сильвестр Сталлоне, Брюс Вілліс, Майк Тайсон, Білл Ґейтс і навіть Барт Сімпсон з відомого мультфільму. Серед знаних шульг-українців - міністр освіти Дмитро Табачник, музиканти Святослав Вакарчук, Ігор Завадський, модель - Інна Цимбалюк.