Книжки не встигли надрукувати оскільки парламент пізно ухвалив держбюджет, а на підготовку підручника потрібно 4-5 місяців.

Натомість у Міністерстві розпорядились розмістити на своєму сайті, а також сайтах видавництв, електронні версії перших розділів підручників, які поки друкуються. Мовляв, на вересень - цього вистачить. Що робити тим, у кого немає комп’ютера чи Інтернету, чиновники не кажуть.

”Далі уже пробачайте, це творчість учителя, як далі працювати, видрукувати для кожного учня, чи у класі. Повірте у нас понад 70% шкіл мають от такі інтерактивні дошки, ми дуже отак примітивно оцінюємо стан матеріальної бази нашої школи. У нас за останні роки дуже вона зміцніла”, - каже директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод.

”Висвітлено тільки два розділи перші. Це приблизно 40 сторінок. Це десь 15% підручника. Скачати, як кажуть, таким модним словом його не можливо, але видрукувати чорно-білий варіант це нема проблем, із будь-якого підручника можна зробити копію. Тому для видавництва це безболісний процес”, - каже генеральний директор видавництва "Генеза" Олексій Дубас.

Наразі кожна школа сама вирішує, що робити з електронними підручниками - видрукувати для кожного учня, чи запропонувати батькам зробити це самостійно. Втім, у школах кажуть, що друкувати усі сторінки немає сенсу, можна вибрати найпотрібніше.

”Ми думаєм: чи будемо ми самі, закупимо папір, питання за які гроші - за батьківські, купимо, у нас один 10 клас. Це реально - 28 учнів. Пачка паперу на одну програму. 20 програм - це 20 пачок паперу. Це трошки обтяжливо. Плюс картриджі для друку, тому кожна школа приймає рішення”, - каже директор Фінансового ліцею Володимир Шукевич.

Самі ж школярі, як і батьки, від ідеї користуватись електронними підручниками не у захваті.

Альтернативою новим підручникам на певний час можуть бути і старі, адже окремі теми у них є. Що і де шукати, учням мають підказати учителі. Якщо ж хтось з батьків захоче придбати підручники на вільному ринку, то в Міністерстві освіти нагадують: ті книжки, які надруковані на замовлення Міносвіти продавати не будуть. А ось підручники інших видавництв продаватимуться, проте на їх вартість держава впливати не може.