Найчастіше до серцевого нападу призводять звуження і закупорювання артерій, які постачають кров до серця. Рання діагностика хвороб коронарних артерій у поєднанні з ангіопластикою - медичною процедурою, що розкриває закупорені чи звужені судини нехірургічним шляхом, рятує життя.

"Артерія розкривається ефективніше, відновлюючи кров’яний потік до серцевого м’яза ефективніше. Артерія стає міцнішою після першої ангіопластики, що зменшує ризик її закупорювання. Пацієнт одужує швидше, значно швидше", - каже кардіолог лікарні King's College Філіп Маккарті.

Під час першої процедури ангіопластики лікар вводить катетер в серце через вену у нозі. Досягнувши ушкодженої ділянки, мініатюрний балон, прикріплений до катетера, роздувається для того, щоб розширити артерію й покращити кровотік у судині.

Цей метод може виявитися незамінним у лікуванні травм головного мозку. Перспективні дослідження, в основу яких покладено лікування нервових шляхів головного мозку, можуть допомогти людям, які страждають від хвороби Паркінсона чи інсульту.

"Ми розробили новий тип матеріалу, який є рідким при кімнатній температурі, але якщо ввести його в тіло чи мозок, він стане твердим при 37 градусах", - каже Джон Форсайт з Monash University.

У довгостроковій перспективі досліджень науковців - допомога у відновленні пошкоджених нейронів при хворобі Паркінсона чи пошкодженні спинного мозку. Ці види розладів мозку призводять до втрати контакту між нижніми й середніми його частинами. Однак, такі дослідження триватимуть не один рік.