Своє рішення судді мотивували не переконливістю аргументів адвокатів, які пропонували звільнити Діденка з-під варти під грошову заставу.

”Розглянувши матеріали справи, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про неодмінність продовження строку тримання під вартою обвинуваченого”, - каже суддя Максим Оніщук.

Адвокати затриманого стверджують, що судді формально підійшли до розгляду справи.

”Клопотання під заставу навіть не розглядалося. Наші якісь інші аргументи, що слідство сфабрикувало підстави для того, щоб він знаходився за гратами не розглядаються також. Тобто виходячи з якого принципу приймається рішення, мені це не зрозуміло. Я можу тільки передбачити, що ці рішення пишуться не суддями”, - каже адвокат І.Діденка Ігор Степанов.

Сам Ігор Діденко під час засідання суду назвав себе жертвою політичних розбірок. Аби суд погодився змінити запобіжний захід щодо нього, Діненко заявив про готовність віддати слідчим органам навіть власні паспорти.

”Зберіть їх всі разом: заставу, поруку, там є ще інша стаття на поруки героїв України, здача документів. Більше того, я заявляв і заявляю, я готовий кожен божий день, включаючи суботу - неділю у зв`язку з напруженим графіком слідства приходити до СБУ о 8 ранку і виходити звідси у 20:00”, - каже колишній перший заступник глави НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко.

Слідом за справою Діденка у сусідній залі судді вирішили долю його брата по нещастю - також звинуваченого у причетності до газового скандалу - екс-глави Держмитниці Анатолія Макаренка. Останнього, щоправда, навіть не випустили з СІЗО на суд. Тож позаочі судді виголосили і Макаренку аналогічний вирок - залишили за ґратами до 10 жовтня.

У час, коли тривав суд, з’явилася інформація, що звільнити з-під варти свого колишнього колегу просили адмірали та старші офіцери Військово-Морського Флоту Росії. Моряки написали відповідного листа Президенту Януковичу.

Нагадаємо, Ігоря Діденка та Анатолія Макаренка звинувачують у перевищенні службових повноважень під час розмитнення 11 мільярдів кубів газу. Міжнародний арбітражний трибунал Стокгольма постановив, що газ було розмитнено незаконно і зобов’язав "Нафтогаз України" повернути Rosukrenergo увесь газ і додатково ще - мільярд кубів - у якості штрафу.