Мабуть, ми набридли планеті Земля. І набридли настільки, що наша планета відчайдушно хоче нас позбутися. Адже іншого пояснення для тієї величезної кількості стихійних лих, які останнім часом дошкуляють людству, придумати важко. Звісно, ми і самі активно копаємо собі могилу, бездумно використовуючи природні ресурси та забруднюючи навколишнє середовище, але вочевидь останнім часом Земля сама вирішила трішки прискорити події.

Яскравий приклад - Японія. Лише за кілька годин країна, яка займала третє місце в світі за економічним розвитком, відкотилася на кілька десятиліть назад. Причина – 9-бальний землетрус та потужне цунамі, які перетворили десятки міст на руїни. Кількість жертв зростає щогодини, і наразі достеменно невідомо, скільки японців загинули під уламками власних будівель, захлинулися у воді чи іншим способом віддали Богу душу. Адже тисячі людей зникли безвісти, і про їхню долю немає жодних відомостей.

До природних катаклізмів додалася і ще одна біда – численні аварії на АЕС «Фукусіма-1». Аналітики стверджують, що ця станція скоро може стати синонімом до нашого Чорнобиля, або ж і замінником його. Ситуація на АЕС погіршується щогодини – через відмову систем охолодження постійно виникають пожежі, в навколишнє середовище потрапляє радіація, яка в десятки і навіть сотні разів перевищує норму. Незважаючи на запевнення атомників, що їм вдасться не допустити руйнування активної зони реакторів, у населення залишається все менше впевненості в тому, що у цієї історії буде щасливий кінець.

Викиди радіації загрожують не лише Японії, а всьому світу. Радіоактивні речовини відносить в океан, за повідомленнями, вони вже досягли США. Вражає невідповідність оцінки аварії – японці кажуть, що все під контролем, європейці називають аварію на АЕС не інакше як «Апокаліпсисом». Те саме і з намаганнями ліквідувати аварію – методи японців, скоріше, можна назвати імпровізацією, ніж виваженою боротьбою. Спочатку реактори планували залити борною кислотою, потім водою і ще бозна чим. Складається враження, що місцеві атомники поняття не мають, що їм робити, і більше покладаються на російський «авось», ніж на наукові методи.

Що буде далі – ніхто не знає. Японію і далі стрясають землетруси, які щоразу збільшують загальну суму збитків на мільярди доларів. Сейсмографи переконують, що труситиме ще місць. Але я впевнений, що працьовиті японці, як Фенікс, постануть з попелу оновленими та ще сильнішими. Адже прикладів в японській історії чимало – згадаймо лише Великий землетрус Канто в 1923 році, коли загинули 700 тисяч японців, а підземні поштовхи зрівняли з землею Токіо та Йокогаму, та нищівну поразку в Другій світовій війні з ядерним бомбардуванням Хіросіми і Нагасакі.

І, я впевнений на 100 відсотків, Японія відродиться. Повинна відродитися.