Також є віртуальний компас - Find Mecca, що вказує правильний напрямок до священного мусульманського міста. Джеймс Отан встановив кілька таких додатків на свої iPhone та iPad. Чоловік стверджує, він став уважнішим, адже тепер не забуває молитися у робочий час і знає, в яких ресторанах подають мусульманську їжу.

“У подорож я завжди беру книги. Однак взяти всі неможливо, адже тоді доведеться возити 10 000 сторінок. А тепер все це є на телефоні”, - каже мусульманин Джеймс Отан.

Втім, не всі програми призначені лише для використання у рамадан. Є і такі, що допомагають користувачам знайти найближчий магазин, де продають приготовану за ісламськими традиціями їжу. Інші додатки навчають правильної вимови у молитвах чи рахують скільки сторінок Корану користувач прочитав на своєму телефоні. Окрім цього, доступні програми з книгами й інших релігій - наприклад, Біблії або ж Бгаґавад-Ґіти.

Дуже популярною серед американських користувачів стала програма iPray, яка у визначений час проголошує на телефоні азан - заклик до молитви. Справа в тому, що у США, на відміну від мусульманських країн, мечеті не закликають людей молитися через гучномовці.

“Такі у нас традиції, їм вже десь 15 століть. На мою думку, ці програми - вдале поєднання сучасних технологій та давніх звичаїв, яких ми дотримуємося щодня”, - вважає мусульманка Сюмейє Кальонцу.

Завдяки цим інноваціям багато людей зможуть дотримуватися своїх релігійних обов'язків навіть у незнайомих містах. Варто відзначити, що схожі програми підготувала не лише Apple, а й інші компанії, зокрема Nokia.