Цей пагорб славиться своїм незвичайним підступним ґрунтом, який ніби всмоктує в себе речі. Археологи припускають, що під пагорбом розташувалися залишки язичницьких капищ.

Сергій Воронов (археолог): “П’ять років тому у нас тут була експедиція і дійсно на верхівці одного з пагорбів Лисої гори ми залишили достатньо габаритні предмети і практично за рік їх поглинув пісок причому на достатньо велику глибину до трьох метрів - це один з факторів який зацікавив вчених геологів. Ми зробили розріз острова на всю його глибину і практично ми визначили його автобіографію на тисячу років”.

Леонід Крініцький (розробник приладу): “Нам вдалося просвітити структуру грунту до глинистих відкладень на яких стоїть весь острів. Ми не знайшли жодних рукотворних споруджень, ні храмів, чи будь-яких слідів життєдіяльності людини, окрім сучасного сміття, взагалі ми задоволені, експеримент вдався”.

Учасники експедиції випробували пошуково-експериментальне обладнання - георадар, що славиться своєю потужністю і можливістю досліджувати ґрунт на значних глибинах. Пристрій зібрали та вдосконалили українські і російські вчені 16 років тому. В Південній Африці завдяки такому пристрою російські спеціалісти знайшли чимало гробниць, а в Південній Америці за допомогою цього радара досліджують золотоносні родовища.