"Втрачені гроші галузі будуть налічувати сотні мільйонів доларів, можливо, до мільярда", — стверджує головний операційний директор центру Дерек Садубін. Перебої в авіасполученні стосуватимуться близько 6 млн пасажирів.

Виверження вулкану Ейяфьятлайокудль в 200 кілометрах на схід від столиці Ісландії Рейк'явіка почалося 14 квітня. В атмосферу було викинуто величезну хмару попелу, що призвело до закриття повітряного простору над значною частиною Європи.

"Відновлення нормальної роботи за розкладом займе дні, навіть якщо сьогодні оголосять про зникнення загрози", що малоймовірно, вважає Садубін.

Європейська організація з контролю за безпекою повітряного руху Eurocontrol повідомила в п'ятницю, що повітряний простір в даний час закритий для цивільних польотів в 11 країнах Європи, в тому числі в Ірландії, Великобританії, Бельгії, Голландії, Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії, Естонії.

Повітряний простір Великобританії буде закрито як мінімум до 5 годин ранку за київським часом 17 квітня. У Німеччині не працюють 10 аеропортів, включаючи франкфуртський — один з найбільших у світі.

За даними Eurocontrol, через стихійне лихо анульована половина трансатлантичних перельотів. За прогнозами організації, зі звичайних 28 тисяч рейсів в європейському повітряному просторі в п'ятницю злетять лише 11 тисяч.