Його клієнтами у Дніпропетровську вже є зо дві сотні людей. Усі вони можуть обмінюватися корисними послугами та не платити за них грішми. Одиниці розрахунку тут - хвилини, які накопичуються на спеціальний рахунок. Аби перейти на безгрошові відносини, треба зареєструватися на спеціальному сайті: запропонувати свої послуги та обрати серед наявних ті, які вас цікавлять.

“На ринку склалася така ситуація, що я міг би замовити послугу, але мені не вистачає грошей для цього, і багато послуг другого плану, тобто не першої необхідності, вони випали, люди їх просто не замовляють - це навчання, розваги, такі послуги дозвілля - люди заощаджують на них і не можуть їх отримати. Ця система дозволяє отримати і ці послуги, і інші без використання грошей”, - розповідає організатор соціального проекту Денис Портунов.

Багатодітна мама Ольга Портунова одна з перших вступила до “Банку часу”. Каже, участь у проекті дала їй можливість економити час та гроші. Вже вкотре вона готує східні солодощі на замовлення. Зранку нова знайома завезла їй продукти, ввечері - забере замовлення. За свою працю Ольга не отримає грошей. Натомість на її особистому рахунку на сайті з’явиться 30 хвилин часу, за які вона може купити інші послуги.

“Щоб скористатися послугами перукаря, мені потрібні гроші, а я можу обійтися без грошей, можу в'язати, можу зробити солодощі, і за це я отримаю час, за який я зможу отримати послугу, яка мені потрібна, не виходячи з дому”, - каже домогосподарка Ольга Портунова.

До такого своєрідного бартеру наші предки вдавалися ще кілька століть тому. У селян це називалося толокою. Зараз “Банк часу” є практично у кожному світовому мегаполісі. Для України цей соціальний проект - ноу-хау.

Євген Портний прийшов привітати дітлахів Ольги. Сьогодні він і Дід Мороз, і перукар. Та це ще не всі послуги, які він пропонує на сайті “Банку часу”.

“По професії я кравець верхнього одягу - по першій професії, по другій - перукар широкого профілю, за сумісництвом артист театру молодого актора. Дід Мороз, скульптор”, - каже учасник соціального проекту Євген Портний.

Аби товариші по “Банку часу” зробили ремонт в оселі Євгена, йому треба ще чимало попрацювати. За попередніми підрахунками, для косметичного ремонту необхідно накопичити 30 годин, а відпрацював поки що лише десяту частину цього часу.

Якщо робота буде виконана неякісно, послуга не зарахується. Хоча такого ще не було, кажуть організатори. Учасники проекту знаходять у “Банку часу” не лише необхідні послуги, а й нових друзів. А для них працюють, як для себе.