Невідповідність поширеної інформації спостеріг і розслідував блогер Микола Гудкович, пише "Медіаграмотність".

"Схоже, ніяка Японія Тимошенко не перевіряла, а “новину” вигадано, - пише він у своєму блозі. – Судіть самі: по-перше, всі посилання в цій статті ведуть на сайт Тимошенко. По-друге, автор має обліковий запис на українському сайті Політико…». Якщо вірити інформації в Facebook, автор статті Маттео Каццулані – вільний журналіст із Мілана, що мешкає у Львові та пише про політику пострадянських країн.

"За допомогою Facebook я зв’язався з паном Маттео, ким би він не був, і між нами відбулося листування", - пише Микола Гудкович.

Італійський журналіст пояснив, що лише процитував сайт Блоку Юлії Тимошенко: "Це слова цієї партії. Я додав лінк, щоб показати, що сайт БЮТ є джерелом. Ніякої інформації від Японії я не маю, це неможливо. Як японці можуть розслідувати, як Тимошенко витрачала ці гроші?". Повідомлення, на яку посилався Каццулані, з’явилося на сайті БЮТ 5 січня.

Таким чином, прес-служба БЮТ, посилаючись на публікацію, засновану на попередню інформацію цієї самої прес-служби БЮТ, оголосила Юлію Тимошенко невинуватою "на думку західної преси".