Кажуть, будматеріал для плоту власне там і назбирали. Національна святиня після навали туристів та містян більше нагадує звалище.

“Якщо ми за кілька днів примудрилися зібрати на острові кілька тисяч пляшок, з яких можна зібрати величезний плавзасіб, то, напевно, варто задуматися про тенденції забруднення заповідника”, - каже керівник екологічної організації "Оберіг" Михайло Криволапов.

Пліт будували 3 дні. Міцно зв’язаний дерев’яний каркас тримається на мішках з пластиковими пляшками. Згори вкрили фанерою, аби зручніше було. Із собою у "круїз" взяли теплі речі та необхідні інструменти, для розваг - гітару, горн та водяні пістолети, і, звісно, питну воду та харчі. Річково-морські кулінарні витребеньки готуватимуть на газовій пічці. Везуть із собою і суттєвий запас солі.

“Ми взяли багато солі, плануємо ловити багато риби вранці, і цим теж харчуватися”, - каже учасник команди мандрівників-екстремалів Костянтин Скрипченко.

На судні, за старою морською прикметою, нема жінок. Пливуть вп’ятьох, суто чоловічою компанією. Хоча, кажуть, їхня колега за екстрім-захопленнями на борт просилася. Та довелося відмовити.

“Я, звичайно, ображалася дуже довго, але потім, коли я сама зрозуміла, чого мені ображатися, я ж сама ось їду на Кавказ післязавтра. Ось, ну і плюс до того, дівчина на плоту - це до нещастя, так кажуть чоловіки, як завжди”, - каже шанувальниця здорового адреналіну Анастасія Шандрук.

Утім, мандрівники запевняють, справа не в забобонах. Дівчині було б просто некомфортно аж два тижні перебувати в таких спартанських умовах. Адже саме стільки часу, за попередніми розрахунками “морських вовків”, знадобиться, аби дістатися Очакова - кінцевого пункту призначення. Після подорожі плавзасіб утилізують, додому повернуться вже потягом.