У Київзеленбуді називають це звичайною санітарною процедурою, яка необхідна аби сухе гілля не травмувало людей. Натомість екологи побачили у санітарному обрізанні порушення. Вони переконані, що спотворення дерев незабаром стане причиною визнати їх аварійними. Після чого тополі можуть повністю викорчувати. А вже за рахунок знищених дерев можуть і бульвар розширити.

“Оці власне зрізи, вони не замазані ні фарбою, ні спеціальними розчинами, для того щоб туди не потрапили грибки і всілякі захворювання. Врешті-решт сьогодні перший день дійсно весни, коли все тане, зараз по деревах підуть соки, я не знаю як вони прореагують, будучи такими обпиляними”, - каже заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк.

“Зразу після обрізування здійснюється зафарбовування, але зразу це може бути, якщо дозволяють погодні умови. Зараз дозволяють до періоду сокоруху можна робити ці заходи. Ми зразу після свят вже закінчується, завершується ця обрізка і будем приступати до зафарбовування. Шкоди для дерев в даному випадку завдано не буде”, - каже директор Шевченківського КП "Укрзеленбуд" Олександр Цимбалюк.

Загалом, життєвий вік тополі сягає 50-ти років. Однак, за словами директора Шевченківського Київзеленбуду - тополі, що на бульварі Шевченка через екологію більше 35 років не протягнуть. Більшість з них вже доживають свого віку. І зовсім скоро старі дерева потрібно буде замінювати новими.