Це аудіо-активна світлова установка, яку створив Дірк Фолленбройх. Його концепція - світло рухається одночасно з радіопередачами.

“Ефект такий: коли проходите неподалік і бачите цей індикатор звуку, запитуєте: “Що це таке?” Зупиняєтесь, оглядаєтесь, думаєте і розпитуєте людей. А потім усвідомлюєте, що це, можливо, пов'язане зі звуком і починаєте шукати радіопередавач”, - розповідає Марк Савані (Франкфурт).

Наступний яскравий момент - 57 прожекторів сфокусовані на одній точці. “Гаряча точка” - світла в місці, де висять відомі картини - у центрі галереї мистецтва “Ширн”. Це інсталяція однієї із зірок міжнародної сцени світлового мистецтва - австрійки Сірґун Аппельт.

“Усі прямують до центру. Це чудовий спосіб показати, як світло насправді приваблює. Я маю на увазі, воно приваблює комах та птахів, чому ж не людей? Світло - це енергія, світло дає життя. Все життя походить від сонця. Без нього не було б життя. І, на мою думку, саме тому воно так приваблює. Адже люди не звикли бачити стільки світла в одному місці”, - каже митець Сірґун Аппельт.

Центр Франкфурта, територія залізничного вокзалу. А також район “червоних ліхтарів”. Але цього вечора над ними з'явилася велетенська арка освітлення.

“Насправді, якби ви могли літати, то пролетіли б через цю стіну світла. У цьому відмінність від традиційної архітектури, пролітаючи яку, ви б застрягли в цеглинках”, - каже вчений Вольфганг Ранг.

Вид на центр міста з південного берега річки Майн. На заході розташована електростанція, що виробляє електрику для Франкфурта та світлових шоу.

“Ми граємось із різницями в щільності світла, з контрастами, різними рівнями яскравості та з кольорами. Чудове відчуття - купатись у цих ефектах”, - зазначив Ельмар Кайзер (Iguzzini Illuminazione).

Фестиваль “Люмінале” - це 3 години світлових святкувань у Франкфурті. Багатство мистецтва світла!