Поки незрозуміло, чи справді в Кремлі не знали про необачне рішення російських військових наблизитися до Євфрату. Американські військові джерела заявляють, що зв'язок між ними і російськими колегами в Сирії ніколи не переривався і російські повітряні сили ніколи не діяли в інтересах загарбників.

Читайте також: Росіян там нікому не шкода, або Чому військова операція в Сирії стає для Путіна фатальною

Незважаючи на швидку реакцію Москви на інцидент пропагандистськими розмовами про те, що американці спокусилися сирійськими нафтовими ресурсами і зовсім не бажають боротися з ісламською державою Ірак, про російські втрати в Кремлі говорили впівголоса.

Очевидно, що на сьогоднішній день, ким би не були ті загиблі, вони стали "витратним матеріалом" – гарматним м'ясом для проасадівського режиму. Однак є інформація, згідно з якою, крім російських жертв, сильно постраждав регулярний підрозділ сирійської армії. Армія Асада виснажена настільки, що не дивно, що регулярні підрозділи будуть навмисно відправляти в м'ясорубку.

Зближення інтересів Росії та Ірану в Сирії полягає в їхній спільній рішучості витіснити Сполучені Штати як із Сирії, так і з регіону в цілому. Протягом більш ніж трьох років антиіділівська коаліція, очолювана США, боролася за те, щоб звільнити Східну Сирію від підробленого халіфату і від збіговиська злодіїв, убивць і ґвалтівників, яких цей режим привертав до Сирії. Росія, Іран та режим Асада мало уваги приділяли боротьбі з ІД, натомість концентруючи свою військову міць тільки на порятунку режиму Асада.

У грудні 2017 року президент Росії Володимир Путін заявив про "завершення операції" і вдруге з вересня 2015 року оголосив, що російські війська буде виведено із Сирії. Без сумніву, цільовою аудиторією цієї дезінформації був російський електорат, підтримки якого Путін домагається на президентських виборах в березні 2018 року.

Читайте також: Бій між США та Росією у Сирії: чому російські найманці пішли в атаку та зазнали втрат

Незважаючи на те, що втрати Росії в Сирії були мінімальними, клептократичний режим завжди буде побоюватися зростання народних протестних настроїв у зв'язку з тим, що обмежені ресурси витрачаються на непотрібні іноземні авантюри. Лідери Ірану вже отримали абсолютно чіткі повідомлення від свого народу під час нещодавньої хвилі протестів. До цих пір Путін був здатен нейтралізувати такий ризик всередині країни, стверджуючи, що успіх Москви в підтримці жалюгідного пана Асада – це другорядне. Головне – те, що Москва повернула собі статус великої держави. Тому приглушена реакція Кремля на невдалу операцію 7 лютого цілком зрозуміла.

Зрозуміла також і рішучість Росії залишатися в Сирії доти, доки Башар Асад не буде повністю в безпеці. Але навіть якщо б всі вороги Асада сьогодні зникли, а завтра США вийшли б зі східної Сирії, російський підопічний залишився б при владі не в країні, а в згорілій ямі. Ні у Москви, ні в Тегерана немає ресурсів для відновлення території, яку вони допомогли знищити. Єдине, на що вони можуть розраховувати, так це на спробу шантажувати Західну Європу, залякуючи її міграційною хвилею, як у 2015 році.

Ми так і не дізнаємося правду, яка ховається за катастрофічним штурмом 7 лютого. Про що могли думати нападники? Невже вони справді вірили, що американські сили дозволять їм порушити лінію деескалації? Можливо, й так. Можливо, їх ввела в оману червона лінія минулих років.

Автор: Фредерік Хоф. Джерело: Новое время

Читайте також: Кремль ініціював напад на військову базу з американцями у Сирії, – Bloomberg

Що таке ПВК "Вагнер"? Приватна військова компанія "Вагнера" – російська нелегальна приватна військова структура. Брала участь у бойових діях на Донбасі і в Сирії на стороні Росії. Бійці компанії неодноразово нагороджувались державними нагородами за особистими неопублікованими наказами президента Росії.