Збільшення цукру у крові сприяє утворенню жиру. Як наслідок це призводить до ожиріння та розвитку цукрового діабету.

Їжа з низьким глікемічним індексом містить багато клітковини та складні вуглеводи. Відповідно, вона повільніше засвоюється та сприяє поступовому надходженню глюкози у кров. Доведено - людина, яка з'їла їжу з високим глікемічним індексом, швидше зголодніє і з'їсть більше.

"Їжа з високим глікемічним індексом - очищені злакові, кондитерські вироби - швидко засвоюються. Відтак, рівень цукру у крові швидко росте, і потім швидко падає. Натомість, "низькоглікемічна" дієта, а це - фрукти, овочі, знежирені молочні продукти - засвоюються повільно, відповідно коливається й цукор. Саме це забезпечує відчуття ситості на довше", - розповідає Азміна Ґовінджі (Британська асоціація діабетології).

Високий глікемічний індекс мають вівсяні пластівці, білий хліб, білий рис, солодощі. Низький - цільні злаки, бобові, нежирне м'ясо, яйця, риба, овочі. Прихильники "низькоглікемічної" їжі переконують, що дотримуватись такої дієти легко. Адже, з раціону потрібно виключити лише певні продукти.

Дитяче ожиріння

Ожиріння серед дітей стає глобальною проблемою. Діти, які мають надмірну вагу, часто страждають на серцеві хвороби та діабет. Лікарі б’ють на сполох, мова йде про найбільшу нерозпізнану світову медичну проблему.

Якщо раніше дитина їла домашню їжу тричі на день, а у проміжку жувала яблуко чи морквину, то сьогодні вона їсть чіпси або гамбургер, запиваючи газованим солодким напоєм.

Велику кількість хворих на ожиріння дітей лікарі пов’язують з доступністю "фаст-фуду" та шкідливих напоїв. Якщо додати до цього малорухливий спосіб життя більшості дітей, проблема набуває масштабів епідемії.

"Батьки зобов’язані контролювати харчові звички і спосіб життя дитини. Інколи варто дитині відмовити у порції солодощів", - радить педіатр Керолін Флінт.

"Дітей недостатньо просто брати на футбол, з ними необхідно бавитися у цю гру. Варто також заохочувати дітей ходити пішки до школи. Це прості приклади, які допоможуть збільшити фізичну активність", - каже експерт з хорони здоров’я С’ю Чін.

Уряди розвинутих країн вже розпочали боротьбу з дитячим ожиріння. У школах збільшують уроки фізкультури, а в меню дітлахів додають більше різних каш, овочів та фруктів.