В Україні й раніше було заборонено перевозити дітей віком до 12 років та менше 145 см без автокрісел, але багато батьків нехтували цим правилом через відсутність штрафів. Хоча йдеться про життя їхніх дітей.

Детальніше про законопроєкт: Рада ввела штрафи за перевезення дітей без автокрісла

Щодня у світі близько 500 дітей гинуть в автомобільних катастрофах. А кожен 10-й травмований у ДТП в Україні – це дитина. Доведено, що дитячі автомобільні крісла зменшують ризик серйозної травми на 80% у порівнянні з дітьми, які пристебнуті в авто дорослим паском безпеки.

Крім того, якщо правильно обрати крісло та надійно зафіксувати в ньому дитину, можна зберегти їй життя навіть у важкій аварії.

Зверніть увагу, що крісло потрібно обрати правильно, відповідно до розмірів дитини. Зважайте на її зріст та вагу, а також запропонуйте дитині взяти участь у виборі – їй має бути комфортно під час тривалої подорожі.

Обов'язково перевірте маркування та наявні документи. Якщо крісло вже раніше використовували, воно може бути пошкодженим. Адже навіть незначна аварія, деформує каркас, і таке крісло не гарантуватиме дитині абсолютної безпеки. Також пам'ятайте, що автокрісло має термін придатності – зазвичай 6 років.

Як обрати крісло від Британської служби охорони здоров'я: https://bit.ly/2G4YWVW
Гайд від ВООЗ про дитячі автовізки та паски безпеки: https://goo.gl/EzN1Dv

Пристібайте дитину в атвокріслі завжди, коли саджаєте в машину – навіть, якщо плануєте їхати в магазин за рогом, школу в 500-метрах абощо.

Автомобільне крісло – це не "викинуті на вітер гроші", це інвестиція, що може врятувати життя вашої дитини. Пам'ятайте про це і привчайте дітей змалечку дотримуватися правил дорожнього руху та не забувайте й самі пристібатися паском безпеки.

Автор: Уляна Супрун
Джерело: Facebook

Важливо: Рада схвалила закон про кнопкодавство: що загрожує нардепам-порушникам