Навіть попри те, що нині він сприймається досить неоднозначно.
Тим часом експерти зауважують, не окремі статті, а практично увесь запропонований варіант Податкового кодексу є своєрідною пасткою для бізнесу, яка передбачає тотальну залежність будь-якого підприємця від дій податківців.

Адже, за правилами, які хочуть запровадити, податкова має право контролювати видатки підприємців, причому не лише задекларовані а й ті, які податківці самі зможуть виявляти. При цьому в кодексі не прописано, якими методами це здійснюватиметься і не передбачено можливості оскарження. Також передбачено право податкових органів здійснювати контрольну виїзну перевірку без попередження.

”Адміністративний арешт. При чому, якщо зараз це обмежено 6 годинами за рішенням податківця, а потім за рішенням суду, то зараз воно може бути на необмежений час, бо закладається така сповільнена міна, що якщо звертаються податківці до суду про продовження, то в мене арешт продовжується аж до кінцевого рішення суду і до набуття ним чинності, а це може бути і два, і три роки. То якщо мені заморозять активи - що я буду робити? Не допускати? І фактично виходить свавілля тут податкової. Це в багатьох положеннях сьогодні закладені ці міни сповільненої дії”, - каже податковий консультант спеціалізованої кампанії Олександр Мінін.

Спеціалісти також звертають увагу на політичний аспект прийняття Податкового кодексу і непрозорість самого процесу. Проект документу був ухвалений Верховною Радою через два дні після гіпотетичного ознайомлення з ним депутатів. Відтак, законотворці, які за нього голосували, навіть фізично не могли прочитати та проаналізувати цей документ , - підкреслюють експерти.