Вся політика президента Порошенка полягала в тому, щоб обдурити партнерів по коаліції "Європейська Україна", що була утворена одразу після виборів 2014 року. Тому не дивно, що з п’яти членів коаліції вона дуже швидко скоротилася до двох – "Блоку Петра Порошенка" та "Народного фронту". Замість виконання коаліційної угоди, вони зайнялися розподілом корупційних потоків. У підсумку, щоб покривати дефіцит голосів, БПП та "Народний фронт" змушені кликати на допомогу олігархічні фракції, які потім отримують взамін за підтримку законів свою долю корупційної пайки.

Читайте также: Соратниця Порошенка готує закон-"кошмар" для бізнесу: що він передбачає

Окрім розподілу корупційних потоків, Банкову з цими групами корупціонерів-мажоритарників, об’єднує небажання міняти закон про вибори на відкриті списки. Нехтування цією вимогою, між іншим, було однією з причин до виходу фракцій з коаліції.

Протезом, на який спирається коаліція, є депутатська група "Відродження". Саме вони рятували ситуацію, коли Банковій не вистачало голосів. 10% депутатів "Відродження" у середньому голосували за найбільш важливі для коаліції закони. Ядро групи складають колишні регіонали, які голосували за диктаторські закони 16 січня.

Частину групи контролює Віталій Хомутиннік, який був наймолодшим депутатом у Верховній Раді четвертого скликання – на момент обрання в 2002 році йому було 26. За цей час, безперервно будучи нардепом, Хомутиннік перетворився на олігарха, хоча закон забороняв йому суміщати представницький мандат з будь-яким бізнесом. Сьогодні у власності Хомутинніка: приватний літак, яхта, журнали та частка в найбільшому аграрному холдингу "Кернел", яка котується на Варшавській біржі.

Інша частина групи "Відродження" контролюється Ігорем Коломойським, в мережі можна знайти навіть прослушки, ймовірно, телефонної розмови олігарха зі співголовою групи Вікторем Бондарем, де вони обговорюють фінансування депутатів – по 50 тисяч доларів щомісяця за вступ до партії "Відродження".

За кнопкодавство у "Відродженні" відповідає депутат Антон Яценко, в минулому хрещений батько Тендерної мафії, дорогу у велику політику якому дав Олександр Турчинов.

Читайте также: До чого можуть призвести дострокові парламентські вибори

Ну а ключовим переговорником у Відродженні є депутат Євген Гєллєр. В минулому регіонал, він вийшов з партії разом із втечею Януковича та обрався депутатом в чинний парламент за округом в Донецькій області. Зробив це за допомогою батальйону "Дніпро", який закрив дві виборчі ділянки в момент можливого вкидання бюлетенів. Саме підпис, схожий на підпис Гєллєра, найчастіше фігурує в так званій тіньовій бухгалтерії "Партії регіонів". Його називають головним розпорядником тіньового "общака" колишнього президента, в тому числі гроші Полу Манафорту виділялися за підписом Геллера.


Екс-регіонал Євген Гєллєр

Але днями вдалося виявити практично нову схему легалізації грошей Гєллєром. У розділі "Доходи, у тому числі подарунки" в щойно поданій декларації за 2017 рік Геллер вказав подарунок у вигляді грошей на суму майже 18 мільйонів гривень.

Я отримав відповідь від Агентства запобігання корупції, яке стверджує, що Ольга Фрідман, яка зробила цей подарунок, є бабусею депутата Гєллєра. А подальший пошук в Інтернеті показав, що Ольга Фрідман зареєстрована в тому ж багатоквартирному будинку в Донецьку, в якому був зареєстрований Гєллєр з батьками. А тепер найцікавіше – бабуся Гєллєра, яка подарувала йому минулого року 18 мільйонів гривень, м’яко кажучи, є людиною похилого віку. Їй не багато не мало – 97 років.

97-річна бабуся Гєллєра Фрідман не мала достатніх легальних доходів та грошових активів для такого подарунку. У державному реєстрі немає згадки про участь її в жодному бізнесі. Усе це може свідчити, що у діях Геллера наявні ознаки декларування недостовірної інформації, а це є кримінальний злочин.

Саме на таких людей спирається чинний президент у парламенті. І саме для безкарного використання подібних схем Банкова зламала хребет Агентству запобігання корупції, яке має перевіряти декларації політиків, які вигадують все нові й нові форми легалізації грошей – чи то подарунок від 97-річної бабусі з Донецька, чи то продаж акцій в телеканалі, як нещодавно зробив Яценюк.

Читайте также: Команда Порошенка потрапила в міжнародний скандал через корупцію в оборонних замовленнях

Тільки змінивши владу, можна отримати прецеденти покарання корупціонерів, а це в середньо строковій перспективі неодмінно позначиться і на рівні життя громадян.