Воно буде працювати синхронно з уже існуючим Бюро Держради з контролю за інформацією. Причиною створення Бюро по координуванню новин стало те, що владі стало надто складно контролювати повідомлення, що розміщуються в приватних блогах і соціальних мережах. У минулому році через неможливість перевірки змісту повідомлень і роликів, розміщених на Twitter, Facebook і YouTube, влада КНР тимчасово заблокувала доступ до цих служб.

В якості альтернативи західним блогах і соціальних мережах, жителям Китаю пропонується користуватися такими службами, як Sina.com, QQ.com, а також залишати повідомлення на сайті видання Комуністичної партії. Незважаючи на це, китайські інтернет-користувачі, число яких складає близько 400 мільйонів, вважають західні сервіси кращими за місцеві.

Як правило, обов'язковою умовою виходу західної інтернет-корпорації на китайський ринок є зобов'язання по здійсненню самоцензури за встановленими владою критеріям. В обмін на це компанія отримує гарантії безперешкодної роботи на території країни.

Незважаючи на це, в 2010 році група китайських хакерів, імовірно найнятих владою країни, зробила спробу атаки на сервери корпорації Google і ще 20 великих компаній. Наслідком скандалу, що розгорівся у зв'язку з цим стала відмова Google від виконання зобов'язань по самоцензурі, згодом компанія прийняла рішення про переведення діяльності в Гонконг.