"Якщо відбувається злочин, покарання має бути неминучим. Це основа судочинства. Профілактика злочинів – це початок підручника з кримінології, а один із найголовніших кримінологічних принципів – обов'язкове покарання за злочин. Якщо відкинути всі політичні моменти, думаю, така боротьба з корупцією буде результативною", - сказав Ківалов.

"Я знаю не з чуток про тиск влади. Щоправда, проти мене не порушували кримінальну справу, її порушували "за фактом" (незаконного втручання в електронну комп'ютерну мережу Центральної виборчої комісії, якою у 2004 році керував Сергій Ківалов - ред.). Це було чисте політичне замовлення. Влада шукала на мене матеріали, намагалися порушити кримінальну справу, але я не тримаю на них зла – тільки хвора людина може це пам'ятати", - розповів Ківалов.

"Я пережив тиск з боку влади і примус виїхати з України, у той час як тоді ще міністр Юрій Луценко оголошував мене й інших соратників Віктора Януковича у міжнародний розшук. Незважаючи на це, я співчуваю Юрію Луценку, проте якщо він скоїв злочин, то повинен нести відповідальність", - зазначив Ківалов.