Голова КСУ Андрій Стрижак пояснює - депутати висловлюють волю виборців, а не окремих фракцій, тож можуть самі ухвалювати рішення про входження до парламентської більшості. Щоправда, додає, керувалися не лише Конституцією, а й законом про регламент. Мовляв, коли 2 роки тому винесли протилежний вердикт, регламент існував лише у вигляді постанови.

Андрій Стрижак (голова Конституційного суду): “Дійсно, Конституцію не змінювали, але зманювалось правове регулювання, бо прийнятий закон про регламент, нарешті, через довгі наші потуги. А тому, нове тлумачення на даному етапі ми не могли давати без врахування закону про регламент”.

Коаліція аплодує. Мовляв, рішення Конституційного суду є цілком коректним.

Юрій Мірошниченко (постійний представник Верховної Ради в КС): “Мені здається, він розставив крапки в першу чергу в правовій дискусії. Що стосується політичної дискусії, то вона може продовжуватись, може мати свою реалізацію у внесенні змін до Конституції, але всі ці дискусії не можуть продовжуватись в правовій дискусії”.

В опозиції ж називають суддів, які підтримали легітимність коаліції, не інакше як зрадниками українського правочинства. Мовляв, вже наступного тижня у Верховній Раді створять тимчасову слідчу комісію, аби розібратися, чому КСУ ухвалив неправомірне, на їхню думку, рішення. Адже, кажуть, пересічний закон про регламент люди в мантіях поставили вище, ніж Основний закон держави - її Конституцію. Крім того, припускають - легітимізація коаліції “тушок” може посприяти долученню до неї їхніх нинішніх соратників.

Олена Шустік (народний депутат, фракція БЮТ): “Напевне, що позначиться на кількості нашої фракції, але будемо сподіватись, що не на половину, а все-таки менше багнетів ми втратимо з рахунок переходу”.

Роман Зварич (народний депутат, фракція НУ-НС): “Тобто, якщо, до прикладу, у регламент ми записали, що до присяги народного депутата України мають приступати лише ті депутати, які мають прізвище Зварич, то це буде мати вищу юридичну силу, ніж відповідні норми, які містяться на сьогодні в Конституції”.

Тим часом в Конституційному суді не виключають - в разі відповідного звернення, певні норми регламенту судді могли б визнати такими, що не відповідають Основному закону. Втім, переконує голова КСУ, такого подання поки не отримували. Натомість, опозиція твердить - відповідне подання скерували суддям вже давно, втім відповіді так і не отримали.