4 листопада в Саудівській Аравії було створено новий антикорупційний орган. Того самого дня в країні відбулися масові затримання підозрюваних у корупції. Загалом, за словами генпрокурора королівства Сауда аль-Мохеба, на допити було викликано 208 осіб. Сімох із них відпустили без висунення обвинувачень, а 201 – опинилися під вартою.

Генпрокуратура країни оголосила, що під час трирічного розслідування було виявлено збитки від корупції та зловживань у розмірі приблизно 100 мільярдів доларів. Замороженими виявилися понад півтори тисячі банківських рахунків.

Поза тим, розслідування вже торкнулося сусідніх країн. Центральний банк Об’єднаних Арабських Еміратів запросив інформацію про рахунки 19 підданих Саудівської Аравії. Скандал спровокував масову втечу капіталу з регіону, багато заможних клієнтів почали розпродавати свої активи.

Читайте также: Про абсурдність російських передвиборчих перегонів

Найбільш відомими арештантами стали один із найбагатших людей на Близькому Сході принц Аль-Валід ібн Талал, колишній міністр фінансів Саудівської Аравії Ібрагім аль-Ассаф, один з членів королівської ради, що є куратором державної нафтової компанії Saudi Aramco, та один із її директорів.

Проте виявляється, що хвалити саудитів за масштабну боротьбу з корупцією було б помилкою. Адже новопризначений головний антикорупціонер Мухаммад бен Салман теж не чистий на руку. Свого часу галасу наробила історія з купівлею ним за 550 мільйонів доларів розкішної яхти російського олігарха. Лише побачивши її на відпочинку на півдні Франції, він домовився про її купівлю за одну годину!

Аналітики вказують на справжню причину розгортання так званої боротьби з корупціонерами. Насправді вона оголошена в рамках боротьби наслідного принца за владу у королівстві.

81-річний король Салман, згідно з багаторічною традицією, мав передати владу своєму наступному брату. Цю традицію започаткував засновник Саудівської Аравії ібн Сауд. Проте нинішній монарх вирішив порушити канони королівства та зробити спадкоємцем свого сина. Той у свою чергу саджає своїх двоюрідних братів, розчищаючи дорогу до влади.

Читайте также: З чим пов’язаний черговий скандал в українсько-польських відносинах

Це загрожує внутрішнім хаосом та навіть громадянською війною у королівстві. Проте правляча династія активно підтримується Сполученими Штатами, які задоволені курсом на модернізацію країни.

Крім того, саудити є надійними союзниками Америки у протистоянні з Іраном. Тому президент Дональд Трамп зробить усе можливе для втримання нового короля. Проте ситуація все одно залишається вибухонебезпечною, загрожуючи усьому регіону.