”Сьогодні добавляємо ще 4, які в своїх спогадах пишуть, що тоді загинуло 185. Я думаю що це 185 це кількість тих жертв 6 квітня”, - каже член комітету з будівництва пам'ятника Степан Боднар.

Тепер у селі українців майже не залишилось - більшість покинули рідний дім під час сумнозвісної операції Вісла. Та попри це відкрити меморіал у селі прагнули понад півстоліття, однак з відомих політичних причин зробити це вдалось лише зараз, коли і в Польщі, і в Україні належно вшановують пам’ять тих, чиє життя забрала війна.

”Серед відомих місць це Львів - Личаківське кладовище. Я би назвав Харків - Харківське кладовище, Чортків. Також є кілька місць пам’яті в Тернопільській обл., Львівській, Тернопільській, Волинській”, - каже секретар державної комісії з ушанування пам'яті жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета.

”Загалом у Польщі, навіть обмежуючись Першою та Другою світовими війнами маємо кілька тисяч місць поховань. Це і поляків, і німців, росіян угорців, австрійців, французів, українців. І близько 10 таких місць, де є пам’ятники”, - каже Анджей Кшистоф Кунерт.

Також цьогоріч у жовтні заплановане відкриття першого спільного українсько-польського цвинтаря військових, що загинули під час Першої світової війни.