Діаметр Мон-Сен-Мішель - близько 900 метрів, він здіймається у висоту на 92 метри над рівнем моря. На гранітному острівці височить бенедиктинське абатство. Його будівництво велося в XI-XVI століттях. Будівля - 150 метрів заввишки. Це досконалий приклад середньовічного французького укріпленого монастиря. Архітектура абатства зачаровує й досі. Життя на острові Мон-Сен-Мішель зародилося у далекому 708 році. Тоді, за легендою, Архангел Михаїл тричі явився єпископу Святому Оберу і наказав звести на скалі церкву.

Під час французької революції абатство використовували як в’язницю. І лише у XIX столітті, завдяки впливу церковної влади, відновили діяльність монастиря. Тут й досі мешкають 50 монахів-бенедиктинців.
У 1979 році острів занесли до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Тепер Мон-Сен-Мішель приймає численних туристів з різних країн світу. Щороку таємничий острівець відвідують 3,5 мільйони мандрівників. Тож у Франції за популярністю Мон-Сен-Мішель поступається лише Ейфелевій вежі та Версалю.

У ресторані “Ля Мер Пуляр” ви можете скуштувати омлет, який готують за витонченим рецептом. Його тут смажать на багатті, розпаленому з дерева. Якщо у розпал туристичного сезону Мон-Сен-Мішель переповнений туристами, то по його завершенню, можна спокійно гуляти вуличками з бруківкою. Ця місцевість переносить вас у справжнє середньовіччя.

Це саме та атмосфера спокою та урівноваженості, яку впродовж століть шукають монахи. Паломники тут можуть пройти тим шляхом, яким колись ходили святі. Тут можна гуляти годинами, однак, слід бути обачними, адже сипучий пісок, що зі всіх сторін оточує острів, - доволі небезпечний. Остання порада: якщо ви хочете довго спостерігати за припливом, оберіть спортивний одяг та взуття. Хвилі тут наближаються дуже швидко і можливо доведеться чимдуж від них втікати до фортеці.