Безперервні обстріли з мінометів крупного калібру та переносних установок "ГРАД", а також масштабні пожежі – саме так минули вихідні дні неоголошеної війни.

Про це повідомляють волонтери фонду "Повернись живим".

Схоже, що противник вже почав "вітати" Україну зі Святом Незалежності, використовуючи проти нас не лише важке озброєння, але навіть погодні умови. Нашим захисникам доводиться протистояти одночасно двом загрозам: ворожим снарядам та вогню – суха стерня від обстрілів займається і полум’я випалює все на своєму шляху, – констатують вони.

За їх словами особливо "гаряче" у вихідні було на околицях Донецька та на Луганщині.

"Наші позиції в районі Авдіївської промзони ворог обстрілював із мінометів різних калібрів і з "Градів". Бити почали ще в світлу пору доби, ближче до ночі посилюючи інтенсивність вогню", – повідомляється на сторінці фонду.

На Луганщині, кажуть волонтери, вчора з самого ранку і до обіду бойовики обстрілювали позиції ЗСУ в передмісті Попасної, Новозванівки і Троїцького. В наслідок чого тяжке поранення отримав один командир роти.

Днем раніше серед білого дня під обстріл попав населений пункт Жолобок, де поранення отримали ще двоє бійців. Потужні обстріли спеціально велись в світлу добу, коли сильний вітер збільшував площу загорань на десятки гектарів, – констатують вони.

Трохи тихіше було на Приморському напрямку, але ворог бив з мінометів і там, спричинивши досить масштабні пожежі.

"Попри це все, хлопці спокійно і впевнено тримають оборону", – зауважують у "Повернись живим".

Читайте також: Як пояснити дитині, чому мама тихо плаче ночами і пошепки молиться