Та якщо масового мору риби ще не зафіксовано, то збільшення в кілька разів не менш небезпечних синьо-зелених водоростей спостерігається вже давно.

“Вони виділяють у воду при розкладанні дуже небезпечні органічні речовини - поліпептиди, які можуть викликати алергічну реакцію - це висипання на шкірі, почервоніння, висока температура, розлад шлунково-кишкового тракту”, - каже співробітник відділу екології водоймищ Інституту гідробіології НАНУ Юрій Плігін.

Погіршення стану акваторії річок в межах столиці спостерігається щороку, якість води у них експерти називають середньою.

“Є 6 класів якості води, то першого класу якості води практично в нас немає, другий зустрічається, а в основному 3-5 класи якості води. Екологічні паспорти річок відновити треба, екологічні паспорти підприємств, провести господарське екологічне районування, зробити комплексний моніторинг на межі з Російською Республікою та Білоруссю”, - каже директор Інституту водогосподарських екологічних проблем Анатолій Яцик.

Натомість санлікар Києва переконує - київські озера та річки безпечні для купання. Жодних небезпечних бактерій чи хімічних речовин у Дніпрі та інших водоймах, де дозволено купатись, не виявлено, запевняють в санстанції. Проте зізнаються, незначні відхилення від норм таки є.

“По хімічних показниках і бактеороголічних у нас вода була на рівні нормативних показників, там де купалися люди і тільки по органаліптичних, а це мова йде про мутність, про кольоровість, про цвітіння, але в цих випадках, навіть при наявності, якщо людина буде купатись в такій воді, то отримати отруєння вона безумовно не зможе”, - запевняє головний державний санітарний лікар м. Києва Анатолій Пономаренко.

Та не всі водойми такі безпечні як говорять. Купаючись в озерах Святошинського, Подільського та Голосіївського районів, а також в районі житлового масиву Райдужний, можна підхопити лептоспіроз. У столиці, за даними санстанції, зафіксовано вже 6 таких випадків.