Щоправда, від амбітних намірів відібрати корону в "яблучної" планшетки німці поки відхрещуються. Але про головну мету новинки яскраво свідчить її нехитра назва - WePad.

Німецький планшет надійде до продажу приблизно через три місяці, тому iPad матиме достатньо часу, аби завоювати прихильність німецьких покупців. Але у Neofonie за клієнтів не хвилюються - компанія вже отримала близько 20 тисяч замовлень на WePad.

Чим же відрізняються ці планшетки? WePad має більший екран з діагоналлю 11,6" та потужніший процесор Intel Atom 1,6 ГГц. Але головна перевага - платформа Linux, яка сумісна з операційною системою Google Android та підтримує Adobe Flash.

Гельмут Гоффер фон Анкерсгоффен (засновник та директор компанії Neofonie GmbH): "Це альтернатива iPad від Apple, так званий планшетний комп'ютер, на якому можна дивитись фільми, слухати музику, грати ігри, користуватись Інтернетом. Також він підтримує Flash-додатки."

Ще одна різниця - "відкритість" системи. WePad має два USB-порти, через які можна підключити різні периферійні пристрої, зокрема клавіатуру. Зрозуміло, переваги в апаратному забезпеченні позначились на ціні. Німецький планшет у мінімальній конфігурації з Wi-Fi-модулем та жорстким диском на 16 Гб обійдеться у $600, тоді як за iPad просять на сотню менше. А за версію WePad з модемом 3G та 32 Гб пам'яті доведеться викласти аж $770.

Однак розробники запевняють: за ці гроші покупець отримає не просто потужніший комп'ютер, але і багатше програмне забезпечення. Зокрема, Neofonie обіцяє запустити свій варіант App Store - WeMagazine, а завдяки системі Google Android власники планшета отримають доступ і до Android Market. Також буде і власний пошуковик WeFind.

Гельмут Гоффер фон Анкерсгоффен (засновник та директор компанії Neofonie GmbH): "WePad дозволить користувачам без перешкод отримати доступ до всього необхідного. Також цей планшет "дружній" та відкритий для розробників програмного забезпечення."

Але WePad конкуруватиме не лише з Apple iPad. До боротьби за першість може невдовзі долучитись і компанія Dell, яка наразі розробляє власний планшетний комп'ютер. Окрім цього, на ринку вже багато схожих за функціональністю букрідерів, найпопулярнішим серед яких є Amazon Kindle.