Останні кілька місяців дискусії про президентські вибори точаться навколо обмеженого переліку прізвищ. Обговорюють десь 5, максимум 10 кандидатів. Хтось з них вже підтвердив свої наміри балотуватися, хтось ні, але усі більш менш розуміють основних фаворитів кампанії.

Читайте также: "Варіантів програшу не існує": чесні вибори чи перегони Порошенко і Тимошенко

Та цього тижня несподіванно з’явився кандидат у президенти, який викликав бурхливу дискусію в інформаційному просторі, особливо в соцмережах. Таке враження, що жодна людина не могла спрогнозувати його участь у виборах. Це мер Глухова Мішель Терещенко, нащадок відомих промисловців і меценатів.

мішель терещенко
Мішель Терещенко – нащадок відомих промисловців і меценатів

Терещенко – французсько-український підприємець, народився у Франції, у Парижі. У 2015-му році президент дав йому українське громадянство. Пізніше виборці обрали його мером Глухова Сумської області. Та там йому не дуже щастило.

27 вересня 2018 року Терещенко заявив, що достроково складає повноваження мера. Причина – конфлікт з міською радою, з якою мер так і не зміг знайти спільної мови. Міські депутати, взагалі ігнорували засідання сесії. Мішель Терещенко давно стверджує, що за усіма політичними конфліктами у Глухові стоїть народний депутат Андрій Деркач і саме він робить усе можливе і неможливе, щоб колишній громадянин Франції пішов з посади.

Терещенко нарешті на це наважився і одразу вирішив піти з посади мерської на президентську. Про що й заявив на прес-конференції 1 жовтня. Я не приділяла великої уваги цій події, але мене змусили це зробити соцмережі, які дуже гостро відреагували на заяву мера Глухова.

Читайте также: Партійні скандали, формування, конфлікти та об'єдання: що приніс новий політичний сезон

Наприклад, прес-секретар Юлії Тимошенко Марина Сорока написала на своїй сторінці у Facebook, що балотуватися у президенти може лише громадянин, який прожив в Україні 10 років. Тому Терещенко не може йти на вибори. Після цього речниця Юлії Володимирівни поставила риторичне запитання: навіщо Україні президент, який конституцію в очі не бачив?

Мішель Терещенко і справді отримав громадянство України нещодавно, але живе в країні давно. Вікіпедія стверджує, що з 2003 року. А колишній мер міста Суми Геннадій Мінаєв взагалі запропонував Facebook-друзям, які вважають, що Терещенко гідний обрання президентом України припинити з ним Facebook-дружбу і розфрендитися.

Геннадій Мінаєв
Геннадій Мінаєв

Дійсно, у Києві і в інших містах нічого не знають про те, яким мером був Терещенко. Чи вдалося йому досягти хоч якихось змін на своїй посаді у Глухові. І, звичайно, виникає питання, якщо він не зміг побороти одного Деркача і його соратників у маленькому місті, то як він впорається з керівництвом великої країни? З олігархами, корупціонерами, які більш могутні, ніж один окремий народний депутат.

Та судячи із соцмереж, складається враження, що Терещенко вже переміг на виборах, або щонайменше вийшов до другого туру, стільки уваги до його персони. Ми навіть не знаємо, чи мер Глухова впізнаваний на рівні країни і чи має хоч якийсь рейтинг. Та й порівнянні, з іншими кандидатами, він точно не найбільш одіозна фігура.

Хочу нагадати, що про свої наміри брати участь у президентських перегонах вже заявили Михайло Добкін чи, наприклад, втікач з країни і фігурант розслідувань НАБУ Олександр Оніщенко. Чому ж тоді можливе висування Терещенка викликало стільки дискусій? Якщо людина хоче йти у президенти, чому ні? Це його гроші, сили і ресурси.

терещенко
Судячи із соцмереж, складається враження, що Терещенко вже переміг на виборах

Мені здається, така реакція на висування Терещенка, пов’язана з тим, про що ми розповідаємо у блогах останні кілька місяців. Виборці розчаровані усіма політиками, шукають нових облич, але ще не визничалися, хто може стати цим новим обличчям на виборах. Політичні майстри вже прорахували усі можливі варіанти і комбінації з новими прізвищами, а тут сюрприз із Глухова. Якщо рейтингові кандидати почнуть гостро реагувати на Терещенка, тоді у нього і дійсно може з’явитися невеличкий шанс.

Подивимось, чи зможе Терещенко привертати і далі увагу до себе, чи так і залишиться кандидатом Facebook.