Старшокласникам аби отримати довідку - доведеться таки вистоювати черги в поліклініці.

”Ухвалена постанова про повернення обов’язкових медичних оглядів дітей до середніх навчальних закладів. Але поки що, розуміючи що для цього треба час і поки можливості, щоб підготуватися, ми це запропонували разом з Міністерством охорони зробити тільки для учнів початкової школи”, - каже міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.

Втім значно більше проблем, напередодні нового навчального року, урядовці побачили не у школах, а у вищих навчальних закладах. Мовляв їх - хоч греблю гати, а якість освіти і надалі бажає кращого.

”Маємо всього 861 навчальний заклад, 2,6 млн. студентів, в результаті такого абсолютно неадекватного зростання ми отримали страшну хворобу - розмноження дилетантства. Необхідно провести атестацію вищих учбових закладів на відповідність сучасним вимогам до вищої освіти і провести оцінку якості здобутих знань”, - каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Тож аби відсіяти ВИШі-дилетанти в уряді хочуть провести переатестацію вищих навчальних закладів. Відтак звання університету, чи інституту будуть носити лише ті заклади - в яких достатня кількість докторів наук, що працюють у ВИШі принаймні рік.

”Вищі навчальні заклади що роблять? Вони позичають докторів наук, професорів на місяць-два, переносять трудову книжку, проходять акредитацію або вцілому вищого навчального закладу або ліцензування спеціальності. Після того дякують в основному в конвертному вигляді цьому шанованому доктору наук, професору, він повертається до свого навчального закладу”, - каже міністр освіти України Дмитро Табачник.

Ректори приватних навчальних закладів погоджуються - вишів у нас і справді багато. Однак аби відсіяти гірші - не потрібно втручання уряду. Мовляв - вони мусять пройти природний відбір. Коли студенти думатимуть куди йти вчитись - тоді виші без нормальної матеріальної бази і належного рівня освіти зникнуть.

”Повинно бути не менше двох тисяч студентів і оплата повинна бути не менше 8000 - це нижній потолок. Якщо навіть 1000 буде студентів по 8000 грн., то вуз нормально функціонувати не зможе. Йому нема чим платить. Перш за все професорсько-викладацькому складу”, - каже голова асоціації приватних навчальних закладів Іван Тимошенко.

Все ж за підрахунками експертів, якщо уряд таки впровадить переатестацію - в Україні зникне третина університетів та інститутів. Та чи покращиться від цього рівень освіти - невідомо.