Будем откровенны: к карантину как круглосуточному факту нашей нынешней жизни мы привыкли. Знаем, что можем делать, чего не можем, а что лучше не делать до конца карантина. Или вовсе лучше не делать.
Раз на кілька років нагору інформаційних хвиль спливає, наче здоровенний скат, цензура. Востаннє, якщо мені не зраджує пам'ять, цензура до нас заплила під крижаним снігом Майдану 16 січня. Я про "ручні" закони, серед яких цензура переливалася усіма можливими фарбами.
Слово "дебати" зараз чуємо частіше, ніж слово "весна". Хоча весна уже є, тут і зараз, а коли, де і як відбудуться дебати між Петром Порошенком на Володимиром Зеленським досі невідомо.
"Отправь смс на короткий номер, и будет тебе счастье" – смс-ки с примерно таким текстом мы ежедневно видим на своих телефонах. И когда-то мы действительно активно пользовались дополнительными услугами мобильных операторов – покупали себе мелодии на звонок, картинки, участвовали в конкурсах. Но все это как-то отошло на второй план, ведь появился Интернет.
Часом дуже хочеться взяти велику каструлю, яка є у кожної дівчини, "місце якої на кухні". Туди покласти гендерну нерівність, змішати з сексизмом, додати жменю дискримінації. Ретельно перемішати. Додати шовінізму за смаком. І викинути у смітник.
Президентські вибори-2019 і так би увійшли в історію України як чергові й заплановані, що у нас буває рідко. Цього року ніхто не втік у Ростов, не був продовжений воєнний стан і навіть гривня стабілізувалася — є все, щоб поступово і планомірно занурюватися у передвиборчий процес.
Українська мова в Україні – топова тема популістів та любителів швидкого піару. У нас багато приводів для дискусій – від етерів до членкинь, від меню у кафе до промов із трибун.
Колись це мало статися: у Верховній Раді з'явився законопроект про оголошення війни Росії. Його автором виступив позафракційний народний депутат Віталій Купрій.
З десятої до шостої – так ми звикли думати про роботу, і саме з цими цифрами у нас асоціюється офісна праця. Вісім годин на день і сорок на тиждень. Від дзвінка до дзвінка. Але світом рухається тенденція до скорочення офіційно-робочих годин та днів, чи дійде до України?