Патологія у нормі

“У нас напевно не політична криза. У нас хронічна хвороба. Патологія в нормі", - сказав фракції ПР Олександр Єфремов.

Слідом за вимогою опозиції призначити дату виборів в Києві, приєдналося ще два ультиматуми: скасування пенсійної реформи і відставка уряду Азарова. Регіонали назвали їх абсурдними.

Відтоді як опозиція заблокувала трибуну парламенту у більшості не стали довго вмовляти припинити блокаду. Регіонали разом з комуністами перебралися у радянський кінозал на Банкові, біля Адміністрації Президента й шляхом підняття рук проголосували за кілька десятків законопроектів.

Четверо нардепів пішли з "Батьківщини"

Регіонали одразу нарахували 244 руки. За зачиненими дверима 4 депутата опозиції: Віталій Немілостівий, Олег Канівець, Ігор Скосар та Роман Стаднійчук, який прийшов на місце Сергія Власенка, прозвітували про свій вихід з фракції "Батьківщина".

“Задіяний ресурс генеральної прокуратури, СБУ, податкової адміністрації і міліонів доларів. Тиснуть на депутатів, на членів сімей, на членів родини. Завдання Януковича: розколоти і знищити найбільшу опозиційну фракцію”, - впевнений лідер фракції "Батьківщина"Арсеній Яценюк.

“ Зрозумілі заяви Яценюка, йому потрібні якісь виправдання, що хтось зовні розвалює його фракцію, треба по-іншому діяти при формуванні, щоб не розвалювалася ”, - вражає лідер фракції ПР Олександр Єфремов.

Опозиціонерів не пустили на засідання

Опозиція спостерігала за "красою гри" через пряму трансляцію, однак потрапити всередину аби перерахувати так звану більшість їм не вдалося. Депутати-регіонали перегородили дорогу.

“Це є заколот державний. Не дай Бог, Президент підпише хоч одне рішення, вважайте, що країни немає. У Конституційному суді є рішення, що засідання Верховної Ради може проходити тільки за адресою Гушевського, 5”, - сказав народний депутат, фракція "Батьківщина"Олександра Кужель.

“Всі дії опозиції за останній час, на жаль, спрямовані на зрив конструктивної роботи”, - запевняє народний депутат, фракція ПР Дмитро Шенцев.

Задум більшості провести засідання в іншому приміщенні очевидно було наперед продуманим кроком, кажуть в опозиції. Про це свідчили і заздалегідь підключена трансляція в залі на Банковій і молодики під Адміністрацією Президента, які начебто прийшли відстоювати євроінтеграцію.

Демаршу депутатів схожий на "оксамитову революцію"

Сценарій демаршу депутатів нагадував події "оксамитової революції" 2000 року. Тоді 239 депутатів більшості зібралися в Українському домі й проголосували за відставку спікера Верховної Ради Олександра Ткаченка і його першого заступника Адама Мартинюка. Виїзд парламенту дозволив тодішньому президентові Леоніду Кучмі позбавитися від лівих у керівництві головного законодавчого органу і зробити парламент повністю підконтрольним владі.

Теперішня опозиція запідозрила владу у спробі перевороту і закликала людей виходити на мітинг. А всі законопроекти, які регіонали проголосували без опозиції вимагають переголосувати у сесійній залі.

“Ви вчора так розказували, що у вас є 244 голоси, нема питань, покажіть нам будь ласка в залі, без махлювань, без голосувань за іншого”, - сказав лідер фракції "Свобода"Олег Тягнибок.

“Якщо мені хтось назве хоч один аргумент, що щось ми зробили незаконно, чому ми повинні це робити, ми на це підемо, але таких аргументів немає і бути не може, ми діяли згідно із законом, тому переголосувань не буде”, - сказав лідер фракції ПР Олександр Єфремов.

Президент підтримує виїзну Раду

На підтвердження своєї більшості, регіонали оприлюднили на сайті Верховної Ради список депутатів, які голосували на виїзному засіданні. У Адміністрації Президента не сумніваються у легітимності ухвалених законопроектів.

“Якщо будуть Президенту надіслані законодавчі акти, якщо не буде зауважень, Президент підпише ці закони”, - сказав заступник Глави Адміністрації Президента України Сергій Ларін.

“Рішення про перенесення засідання ВР поза межами ВР треба приймати відкритим поіменним голосуванням, цього зроблено не було, тому виникають багато питань і по самій легітимності і по кількості депутатів, їх же не можна перевірити, скільки там насправді було депутатів, хто як піднімав руки”, - сказав професор кафедри політології Києво-Могилянської Академії Олексій Гарань.

Опозиція збирається судитися

Депутати від партії "Батьківщина" подали позов до Вищого адміністративного суду з вимогою визнати протиправним засідання парламенту на Банковій. Натомість у Партії регіонів кажуть, якщо опозиція надалі блокуватиме трибуну, знов засідатимуть біля Адміністрації Президента.