Своєю активною діяльністю глава уряду немов заявляє: ще рано закривати перед ним двері Кремля. Сфери зацікавлення Путіна - вражають: від зникаючих тварин до зарубіжної та російської естради. Братами меншими Володимир Володимирович почав опікуватись навесні. У квітні 2010 року прем’єр-міністр відвідав Землю Франца-Йосифа.

Саме там він одягнув нашийник на білого ведмедя. Грізний звір у цей час мирно хропів, адже йому ввели добрячу дозу снодійного. Глава уряду також долучився до зважування пухнастого дива: підопічний Путіна “потягнув” на 231 кілограм. Візит високопосадовця на Північ не пройшов даремно: вже в червні міністерство природних ресурсів і екології прийняло нову стратегію збереження білих ведмедів.

Тварина, на яку Путін одягнув нашийник, пам’ятку про зустріч з прем’єром вирішила довго не зберігати. 19 жовтня на сайті глави уряду з’явилось повідомлення, що білий ведмідь позбувся прибору і вчені зупинили спостереження за його пересуванням. Під особистий контроль глави уряду потрапив не лише пухнастий символ Олімпіади-1980, а й також білуха Даша. 25 серпня у бухті Ольга, що на території Кроноцького заповідника, Путін полював з арбалетом на одного з китів, щоб встановити на нього передавач. Стрілець з Володимира Володимировича виявився дещо гірший, ніж еколог: у Дашу Путін потрапив з лише з четвертого разу.

Літо 2010-го року стало для росіян по-справжньому спекотним: країна страждала від сильних лісових пожеж, мешканці столиці задихались від смогу. Глава уряду Російської Федерації не залишився осторонь боротьби зі стихією. Путін сів за штурвал літака-амфібії, щоб загасити дві пожежі у Рязанській області.

Наступним етапом у PR-кампанії російського лідера став автопробіг за маршрутом Чита-Хабаровськ. Путін вирішив на власні очі побачити, як живуть люди на Далекому Сході і при нагоді перевірити якість нової автодороги. Загалом прем'єр подолав 2165 кілометрів. Для нелегкої подорожі Володимир Володимирович обрав автомобіль “Лада Калина”.

Рекламувати вітчизняного виробника Путін не припиняв і протягом свого кількаденного вояжу. Лідер рекомендував усім пересісти з іномарок на шедеври на колесах від АвтоВазу. Відкрили очі на поїздку Путіна в народ сибірські блогери. Вони повідомили, що подорож на “Ладі Каліні” забезпечувала детально розроблена операція силових структур. “Операцію Амур”, зазначають очевидці, виконали у кращих традиціях “потьомкінських сіл”.

Безпеку Путіна та його залізного коня гарантували сотні автомобілів та охорона вздовж усього шляху. Окрім того, підтверджує зняте блогерами відео, у кортежі прем’єра “Лад Калін” було кілька. Західна преса, яка спостерігала за автопробігом російського прем’єра, зробила однозначний висновок: це частина PR-кампанії зі зміцнення позицій Путіна перед поверненням у Кремль у 2012 році.

Американський “The Wall Street Journal” вважає, що протягом автопробігу Путін показав, що саме він зараз керує країною. На відміну від свого більш інтелігентного протеже Медведєва, Володимир Володимирович культивує імідж практичного лідера. 10 грудня прем’єр-міністр Росії довів, що він не лише практичний, а й ліричний лідер. На благодійному вечорі у Санкт-Петербурзі Путін зіграв на роялі та заспівав “С чего начинается Родина”. Залові музичні спроби прем’єр-міністра припали до смаку.

Далі більше - Путін увійшов у раж і і разом з усіма присутніми у залі заспівав хіт гурту "Зємлянє" "Трава у дома". Оскільки до виборів залишилось близько двох років, світова громадськість очікує, що креативу Путіна буде ще багато. І все заради одного - повернутись у Кремль повноправним господарем.