Процедура отримання санітарних паспортів столичних пляжів триватиме 7 – 10 днів. Про це повідомив головний санітарний лікар столиці Олег Рубан, передає "РБК-Україна".

Важливо Морська сіль і ультрафіолет вбиває COVID-19: Ляшко анонсував відкриття пляжного сезону

Тому позасмагати на пляжах кияни зможуть не раніше 7 червня. За словами Рубан, зараз Держспоживслужба і Управління з надзвичайних ситуацій ведуть обстеження 14 пляжних зон столиці. Зокрема, дна водойм та питної води. За результатами досліджень пляжам мають видати санітарний паспорт. Без нього пляжі не відкриють.

Всі ці заходи вже розпочали, вони можуть проводитися 7 – 10 днів. Тому можемо говорити, що у найбільш перспективному варіанті відкриття пляжів відбудеться у 7 – 10 числах,
– заявив Рубан.

Він додав, що воду у водойомі можна випробовувати лише після температури 17 – 18 градусів. Сьогодні ж ця температура складає 13 – 14 градусів.

Чи безпечно купатися

  • Нещодавно головний санітарний лікар Віктор Ляшко зауважив, що дослідження показали нищівний вплив морської солі й ультрафіолету на COVID-19.
  • Ляшко наголосив, що пляжі відкриють, як на морі, так і біля прісних річок. Ляшко зауважив, що у прісній воді збудник має можливість виживати, але у річках з проточною водою інфікуватись досить складно.

До теми Карантин в Україні офіційно продовжили до 22 червня: уряд опублікував постанову

Чи будуть якісь обмеження на пляжах

Міністерство надало рекомендації щодо невідвідування пляжів людям з групи ризику.

  • Люди старше 60-ти років, ті, хто має хронічні захворювання, мають утриматися від походів на пляж та купання.
  • Треба буде дотримуватись дистанції від інших людей – не менше двох метрів.
  • Обов'язково дотримуватись правил особистої гігієни.
  • Весь обслуговуючий персонал має використовувати маску для обличчя, щоб унеможливити передачу збудника.