Чи є в Україні передумови для парламентських виборів?

Окрім прийняття в першому читанні нового виборчого закону, який був у коаліційній угоді, є ще кілька підтверджень можливого анонсування виборів.

Наприклад, це і з'їзд партії Яценюка, і заява тритижневої давнини Юлії Тимошенко про те, що вона йде в президенти, і заяви Парубія про зниження прохідного бар'єру, і активізація технічних партій, відкриття штабів в областях... і багато іншого.

Тобто очевидно, що політичний клас в Україні активізувався.

Читайте також: Чому Порошенку вигідно провалити закон про вибори

Чи готова ВРУ сьогодні йти на вибори?

Чи проголосують вони за цей закон у другому читанні?

По суті, вище згадана заява Парубія про те, що прохідний бар'єр може бути знижено – це меседж мажоритарникам. Навіщо? Для того, щоб вони зрозуміли, що вони не покинуті, що їхні голоси очікують в новому законі, саме тому для них занижують прохідний бар'єр.


Андрій Парубій

Адже так, об'єднавшись, скажімо, у депутатські групи під єдиний політичний бренд, вони зможуть йти на свої мажоритарні округи та здобувати перемогу, і проходити вже як партія.

Тобто не самостійні "мажоритарники-одинаки", а такі ідеологічно налаштовані мажоритарники, які підуть працювати на місцях і будуть вести не національні медійні компанії, а напряму зустрічатись з виборцями, завдяки чому зможуть пройти.

Одним словом, про них потурбувались, що стає ще одним свіченням того, що вибори дійсно можуть анонсувати.

Дві причини, чому вибори зараз не актуальні

Вибори у Верховну Раду будуть сьогодні пустою тратою часу та грошей, якщо не буде додатково прийнято дві наступні речі:

  1. зняття депутатської недоторканності,
  2. зміна складу ЦВК. Адже чинний склад ЦВК обирав Януковича і вже давно дискредитував себе, а в суспільстві вважається більш ніж не легітимним, тому йти на нові вибори з ним не варто, більше того – небезпечно.

Читайте також: БПП та "Народний фронт" більше не ведуть перемовини про об’єднання

Прогнози та рейтинги

Якщо аналізувати рейтинги по виборам до ОТГ і новий закон, то зрозуміло, кому нові вибори до ВРУ будуть найбільш вигідними.

До речі, останні вибори до ОТГ – це і є проекція нового закону про вибори, коли депутати на місцях мають відповідний рейтинг, конвертують його і потім проходять до Верховної Ради. Тобто, по суті, ті, хто мають найбільші та найкращі структури, зможуть найкраще себе зарекомендувати.

Реальні шанси зараз, судячи з виборів в ОТГ, у БПП, "Батьківщини", Аграрної партії, яка взяла третє місце.

Водночас, там може не бути таких відомих політиків, які за останній час вели свої власні телепередачі, намагались свою популярність конвертувати в медіа рейтинги, однак на виборах в ОТГ взагалі нічого не продемонстрували.

Це говорить про штучність рейтингів, а також, що згідно з новим законом, це може негативно вплинути на їх місця у новому парламенті, адже вони можуть там просто не з'явитись.

Плюси та мінуси сучасного парламенту

Насправді, цей парламент має і певний позитивний бекграунд, з яким вони потім зможуть йти до виборців.

Хоча існує і великий запас негативу. Тому що кількість обіцянок, яка ставилась на початку, і та, яка є сьогодні, зрозуміло, що не відповідає запитам суспільства.

Але в цього парламенті ще є певна перспектива прийняти низку рішень, яка з однієї сторони допоможе вийти на округ, а з іншої – закрити дуже багато державних питань, які можуть і не мати певної медійної впізнаваності, але дадуть гарний результат для самих політиків, як державників.

Читайте також: Популізм на язиці: назвали політичних лідерів, які ігнорують роботу в комітетах

Наостанок: головна причина, чому можуть бути нові вибори до ВРУ

Взагалі це скликання є доволі цікавим, тому що при всій своїй безалаберності і неорганізованості, періодично вони можуть приймати нормальні закони. Яскравим тому прикладом став минулий тиждень, коли вони прийняли закон про вибори, проголосували за потрібну для країни приватизацію, яка позбавить державу від корупційних вимивань з бюджету на мільярди гривень щороку, і ще за низку законів, які, в принципі, швидше є технократичними, ніж гучними політичними гаслами.

Щоправда, вони також можуть голосувати за закони, які часто взагалі не розглядають, не вникають в їхню суть, а скоріше через те, що лідери їх фракцій в домовленостях у вузьких колах вирішили підтримати або не підтримувати цей закон.

Тож парламент дуже багатогранний і, насправді, буде цікаво подивитись, чи буде прийнято фінальне рішення про його розпуск.

Водночас найбільше завдання, яке стоїть перед парламентом – це все ж таки нормалізація відносин із Заходом (Угорщина, Польща).

Друге – вирішення питання Донбасу.


Курт Волкер в Україні

Тобто переговори, які зараз тривають на рівні Волкер-Порошенко-Сурков-українські політики, багато в чому мають бути підтримані та імплементовані саме парламентом.

Верховна Рада буде брати на себе відповідальність за багато речей і тут, напевно, і прихована відповідь на головне запитання: "Чи буде парламент розпущений?". Чи зможе він витримати та провести рішення, які будуть перед ним стояти, чи все-таки відмовиться їх приймати та піде у відставку.

Читайте також: Про новий Виборчий кодекс