“По молитві пророка Іллі був воскрешений син вдовиці, у якої він жив. За його молитвою на 3,5 роки за гріхи народу закрилося Небо і не давало дощу, а потім, після того, як він помолився, дощ пішов і земля почала давати плоди. Тому церква дуже шанує пророка божого Іллю як великого проповідника”, - розповідає речник Української православної церкви КП Єпископ Євстратій Зоря.

У народі пророк Ілля вважається небесним покровителем і захисником землеробства - раніше в цей час селяни починали жнива та закінчували сінокіс. На Іллін день хліб пекли вже з нового борошна. Також наші пращури помітили, що саме у цей час починається сезон дощів.

“Ілля-пророк був покликаний, аби боротися з нечистою силою і його зброєю були, власне, блискавки, які він кидав на землю, і вважалося, що там, куди втрапила блискавка - це було місце, де знаходилася всяка нечиста сила”, - додав співробітник Інституту фольклористики та етнології імені Рильського Ольга Поріцька.

У давнину вважали, що саме на Іллю осінь починає витісняти літо. З цим пов`язана й заборона купання, адже вважалося, що одразу після 2 серпня можливі навіть приморозки. Втім, про сьогоднішній день, у зв`язку зі зміною кліматичних умов, цього сказати не можна.