Ідея створення такого маршу походить із фронту. Ми співали нашим бійцям кілька імпровізованих концертів, один з яких – у Дебальцевому. Тоді його ще контролювали українські підрозділи.

Читайте також: Має відбутися культурна деокупація Донбасу та Криму, – Скрипка

Там познайомився із солдатом-добровольцем Аріславом Пастернаком. Ми вшановували пам'ять воїнів, загиблих напередодні від ворожого мінометного вогню. Тоді й народилася ідея "Маршу Нової Армії".

Ми обговорювали її з бійцями і дійшли думки, що то має бути не звичайний урочистий марш, який усі звикли чути на військових парадах. Країна потребує гімну справжніх українських героїв. Які вистояли в Іловайську, Дебальцевому, Пісках, Авдіївці, інших містах і селищах Донбасу. Яких ворог назвав кіборгами за їхню крицеву стійкість, виявлену у Донецькому аеропорті.

Згодом цю ідею підтримали мої друзі рок-музиканти: Тарас Чубай, Сергій Фоменко, Іван Леньо, Сергій Жадан, Олег Михайлюта (Фагот), Тарас Компаніченко, Сашко Положинський, Сергій Танчинець, Сергій Василюк, Юрій Журавель.


Учасники кліпу "Марш Нової Армії" у Міністерстві оборони

Відео ми відзняли у приміщенні Малої опери у Києві. Слова гімну – це видозмінений твір "Зродились ми великої години.." Олеся Бабія. Кліп знімала творча команда, що наприкінці літа 2014-го започаткували знані серед фронтовиків і волонтерів творчі зустрічі у Головному військовому клінічному госпіталі МО України.

Читайте також: Війна зводить різних чоловіків у братство: спогади про фронт молодого бійця ЗСУ "Сокола"