Таке лікування має складні побічні ефекти, тому тут, у Імперал Коледж, лікарі використовують спеціальні сканери, щоб спостерігати за процесом лікування.

Професор Ерік Абояж (онколог Imperial College London): ″Ці радіоактивні маячки - нове слово у лікування раку грудей. З їх допомогою лікарі бачать, що саме відбувається з пухлиною і як діють медпрепарати. Це означає, що ми можемо спостерігати, а не припускати на основі аналізів, чи є в пацієнта пухлина і які її розміри. Зрозуміло, що після цього ефективність лікування зростає в десятки разів.″

Для того, щоб пухлину було видно на сканері, в кров пацієнта вводять радіоактивну речовину. Ось як це відбувається. Радіоактивні частинки застряють у пухлині, і вона стає помітною.

Минуло два тижні і лікарі констатували - хіміотерапія дала позитивний результат. Вона зменшилася і тепер її можна видалити хірургічним шляхом.

Каюмарс Контрактор (консультант Imperial College London): ″У випадку цієї жінки ми побачили, що різниця у поглинанні радіоактивного матеріалу склала 20%. Це важливо, адже в цьому випадку ми точно знали, коли лікування почало діяти. Звісно, що це допоможе нам у майбутньому ефективніше боротися з раком.″

Зазвичай діагностика таких захворювань триває три місяці. Весь цей час пацієнтам доводиться страждати від побічних ефектів хіміотерапії. Лікарі з великим ентузіазмом ставляться до нововведень. Адже, наголошують, відтепер від смертельної хвороби можна врятувати значно більше пацієнтів.