За оцінками відомства, у 90% випадків так звані важкі наркотики і психотропні речовини вживають на дискотеках чи нічних клубах, тож найбільша небезпека загрожує саме молодому поколінню. Представники громадських організації кажуть, що купити наркотики зараз можна будь-де. За даними активістів "Руху проти наркоманії і наркокорупції", лише в столиці існує близько 40-ка точок активної торгівлі.

“Може бути написано на аптеці - "ремонт". Туди заходиш - на полицях практично немає ліків. Нічого взагалі. Ну ремонт в аптеці. Але зате там можна завжди придбати продукт, який цікавить наркомана”, - каже віце-президент ВСГО "Рух протидії наркоманії та наркокорупції" Олександр Маломедов.

Два місяці тому Кабмін заборонив продаж сумішей для куріння, прирівнявши їх до наркотичних речовин. Однак добути зілля сьогодні не проблема, розповідають громадські активісти. Як доказ, демонструють відео, зняте прихованою камерою.

Ситуація не зміниться, поки процвітатиме корупція в МВС, прокуратурі і судах, кажуть члени руху. Торгова точка, що не має "даху" у правоохоронних чи слідчих органах не проіснує довше 3-х місяців, запевняють активісти. Однак більшість київських місць з торгівлі наркотиками працюють роками, попри численні скарги до відповідних органів. Буває і так, що міліція порушує проти наркоторговців з десяток справ, однак далі діло не йде.

“А по секрету на вушко кажуть: ви знаєте, у цієї господині, яка тримає точку, донька працює у прокуратурі, але ми вам цього не говорили. І ось таких ситуацій повно”, - каже віце-президент ВСГО "Рух протидії наркоманії та наркокорупції" Сергій Кушнірук.

За офіційними даними, в Україні проживає до 200 тисяч наркозалежних. Незалежні ж експерти твердять, реальна цифра вдесятеро більша. При цьому, за статистикою, кожен сьомий тяжкий злочин в Україні - пов’язаний з наркотиками.