На шляху до вже п'ятого у кар'єрі трофею мельбурнського Гренд Слему швейцарець знищив словака Лукаша Лачка. Мізерні два гейми залишив Роджер супернику у перших двох партіях і врешті-решт реалізував матч-бол у третьому сеті. Двічі по 6-1 і 6-3 за Федерером.

Автором першої сенсації цьогорічного Australian Open мало не став голландець Тьємо де Баккер. Той виграв два поспіль сети у протистоянні з дванадцятим сіяним Гаелем Монфісом. Все ж француз встиг опануватись і вирвав перемогу у сьомому геймі п'ятої партії.

Американець Сем Куеррі, тим часом, добряче виснажив наступного суперника українця Стаховського Лукаша Кубота. За 3 години і 20 хвилин представник Польщі таки декласував іменитішого американця. 3-2 за сетами.

Переконливо перший раунд Australian Open-2011 подолав Фернандо Вердаско. Іспанець здобув ефектну перемогу над німцем Райнером Шутлером. 6-1, 6-3, 6-2 на користь піренейця.

Статус першої сіяної жіночого індивідуального супертурніру у Мельбурні підтвердила Каролін Возняцкі, яка у першому колі впоралась з аргентинкою Гізелою Дулко. Вклавшись у годину представниця Данії оформила 6-3, 6-4 на свою користь.

А от іменитій Жюстін Енен довелось відіграватись у матчі проти Сані Мірзи з Індії. поступившись на продовженні першого сету, бельгійка, все ж, зуміла перехопити ініціативу. 5-7, 6-3, 6-1 – Енен у другому раунді.

Двох партій аби здолати Тамарін Танасугарн вистачило росіянці Марії Шараповій. Суперницю із Таїланду чемпіонка Australian Open 2008 року перемогла з підсумковим рахунком 6-1, 6-3.

Боротьбу за австралійський трофей продовжує і американка Венус Вільямс. Екс-перша ракетка світу приборкала італійку Сару Еррані – 6-3, 6-2.