Нарешті домовилися. Хоча про що саме, поки не відомо. Під час зустрічі у Москві, міністр палива та енергетики України Юрій Бойко і голова правління "Газпрому" Олексій Мілер погодили позиції сторін щодо цін на газ для України і російський уряд вже встиг їх схвалити. Що саме схвалили, не кажуть, лише зауважують, що всі рішення ухвалені на підставі українських пропозицій.

Тож в Україні все гадають - яку ж привабливу пропозицію зробила Україна Росії. Вітчизняні експерти запевняють - Україна могла домовитися про перегляд контрактів без поступок в питаннях власності. Насамперед через профіцит газу у світі та суттєве скорочення його споживання. Як приклад наводять - більшість європейських країн вже переписали свої домовленості з "Газпромом".

Валерій Боровик (експерт з енергетичних питань): "Без поступок - це принаймні мінус 100 доларів, а з поступками - ціну можна буде зменшити навіть вдвічі."

Проте більшість експерті переконані - просто так Москва не поступки не піде. Припускають, що за менші ціни могли і підземні газосховища передати, і статус Чорноморського флоту переглянути. Ще росіян цікавить Кременчуцького НПЗ, вітчизняна атомна енергетика та авіабудування. Про міністри наполягають - жодних поступок Україна робити не буде, мова лише про співпрацю.

Сергій Тігіпко (віце-прем'єр-міністр України): "Ніяких розмов про те, що Україна за зниження ціни повністю щось віддає не іде. Мова йде про спільні проекти. Це ті проекти, які є ще з 98 року - це авіабудування, атомна енергетика тощо."

На наступний день після цієї заяви Міністерства промислової політики обох країн підписали протокол про кооперацію. Говорили і про спільні промислові проекти, щоправда знову запевняли - ціни на газ тут ні до чого.

Дмитро Колєсніков (міністр промислової політики України): "Україна не робила сьогодні ніяких поступок, ціна на газ - це предмет переговорів, а наша авіація - ми говоримо про інтеграцію, а не про те, що Україна віддає Росії свою авіацію. І інтеграція теж предмет переговорів - ми ще з колегами будемо виробляти модель нашої співпраці."

Цікава для Києва позиція - зниження цін на газ. Що ж навзаєм зацікавило Москву, маємо побачити 21 квітня під час зустрічі президентів двох країн у Харкові, - кажуть в українському уряді.