І це при тому, що за поточними контрактами в другому кварталі Україна мала б платити за газ близько 330 доларів.
Та чи дійсно зміниться вартість енергоносія, залежатиме від переконливості української сторони на переговорах. Адже, зазначають деякі експерти, ціна газу для Києва варіюється залежно від запропонованих компромісів та варіантів співпраці.

Водночас, фахівці наполягають - поступки мають стосуватися лише енергетичної сфери й ґрунтуватися на сучасних правилах ведення бізнесу.

Олександр Тодійчук (президент Київського міжнародного енергетичного клубу): “Ми можемо допомагати росіянам освоїти нові родовища нафти і газу, і Росія має з цим проблеми на своїй території сьогодні. Ми можемо працювати разом у третіх країнах, один одному допомагати у модернізації газо-нафто-транспортних систем. Російські і українські труби знаходяться в однаковому стані”.

Володимир Саприкін (директор енергетичних програм Центру ім.Разумкова): “Розширення співробітництва доцільне тільки в газовій сфері. Тут можливе зберігання російського газу в українських сховищах. Очевидно, якщо ціна буде знижена, Україна може собі дозволити закупити додатково 3 млрд. кубічних метрів газу”.

За підрахунками спеціалістів оптимальна вартість блакитного палива для України сьогодні дійсно перебуває у межах 260 доларів за тисячу кубометрів, що на 20 % менше встановленої ціни. Втім, деякі експерти вважають за потрібне і можливе збити ціну на російський газ на третину.

Київ та Москва схвалили газові домовленості минулого тижня. Та ціну на блакитне паливо досі не оголосили. Вона може стати відомою вже за 2 дні - після зустрічі президентів Януковича та Медведєва у Харкові. Очікується, що саме у середу Глави держав підпишуть нові газові домовленості і оприлюднять їх.