Відправили його на аналіз, а самі - від гріха подалі - поки заборонили людям купатися у Дніпрі. Містяни на заборону практично не відреагували. Декому у спеку просто нікуди подітися. А інші про холеру почули тільки на пляжі, щоправда купатися одразу розхотілося.

“Все, вже не хочеться. Така новина - не хотілося б, щоб діти захворіли. А що сказати - нічого сказати, в принципі, в цій воді постійно щось знаходять. І не дивно, що якийсь ембріон знайшли. Вода вся забруднена. Так а що робити - не купатися тоді? Ну, в принципі, Ілля вже сходив туди в воду. Тому вже не можна купатися”, - кажуть відвідувачі пляжу (Україна, Запоріжжя).

“Просто погода змушує. І тим більше, у мене 9-й поверх, мені нема куди подітися. Прийдеш, хоча б півдня, вже легше мені. А так я просто в квартирі задихаюся”, - розповідає відпочивальниця (Україна, Запоріжжя).

Поки запорізькі пляжники робили нелегкий вибір - купатися чи ні у холерній річці, до СЕС надійшли результати аналізів. Їх зробила протичумна станція у Сімферополі. Висновок тамтешніх фахівців: у Дніпрі знайшли не той вібріон, від якого можна захворіти на холеру.

“Нетоксигенний вібріон - це означає, вібріон який не може викликати масові захворювання серед людей. Немасове захворювання, якщо буде накопичуватися його дуже багато в якомусь одному конкретному місці, то він може, як будь-яка умовно патогенна флора, викликати захворювання”, - розповів головний санітарний лікар Запоріжжя Володимир Хомутов.

Тобто, якщо під час купання випадково напитися дніпрової води з цим вібріоном, на холеру не захворієш. Натомість можна підхопити кишкову інфекцію з болями у шлунку, проносом та блювотою, що також недобре. Втім, санітарні лікарі таки зняли заборону купатися у Дніпрі - далі лізти у воду чи ні - особистий вибір відпочивальника.